Porażka rezerw Widzewa z liderem III ligi

Rezerwy

21 January 2023 13:01

Pierwszy mecz kontrolny w tym roku rozegrały dziś rezerwy Widzewa Łódź. Podopieczni trenera Patryka Czubaka ulegli prowadzącemu w tabeli grupy pierwszej III ligi Rakowowi Częstochowa 1:3.

Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne, spotkanie rozpoczęło się z półgodzinnym opóźnieniem. Sztab szkoleniowy podzielił zespół na dwie jedenastki. Oprócz etatowych zawodników rezerw, w pierwszym składzie znalazło się dwóch graczy testowanych, a także Jakub Jendryka i Paweł Kwiatkowski z rocznika 2006.

Od pierwszych minut przewagę zyskali częstochowianie, którzy starali się szukać swoich okazji do otwarcia wyniku. Aktywny był między innymi doskonale znany przy al. Piłsudskiego Przemysław Oziębała. W dziewiętnastej minucie mógł on dać Rakowowi prowadzenie, ale dobrze wślizgiem interweniował Kamil Tlaga. Niestety, po chwili gospodarze objęli prowadzenie po strzale z rzutu rożnego.

Ekipa z Częstochowy nadal przeważała - najpierw świetnie w obronie zachował się Paweł Kwiatkowski, po chwili strzał z dystansu obronił Marcel Buczkowski. Łodzianie odgryzali się raczej z rzadka - powodzenia nie przyniosło dośrodkowanie z rzutu wolnego jednego z podopiecznych trenera Czubaka. Niestety, w 34. minucie drugi cios zadał Raków, trafiając do siatki z kontrataku. W końcówce raz jeszcze z dobrej strony pokazał się Buczkowski, parując strzał rywala na poprzeczkę. Do przerwy Widzewiacy przegrywali 0:2.

Przed startem drugiej połowy trener Czubak wymienił niemal całą jedenastkę - na boisku zostali tylko Buczkowski oraz Jendryka. Oglądaliśmy też kolejnych dwóch testowanych, a nieoficjalny debiut zaliczył Wiktor Preuss, który kilka dni temu podpisał kontrakt z Klubem. Gra się wyrównała, czerwono-biało-czerwoni zaczęli konstruować swoje akcje, chociaż nadal bardziej konkretniejsi byli zawodnicy aktualnego lidera grupy trzeciej III ligi.

Niestety, w 62. minucie przełożyło się to na trzeciego gola, który strzelony został po uderzeniu głową po wrzutce z rzutu rożnego. Chwilę później mogło być 0:4, ale po faulu Bohdana Manujłowa jeden z rywali nie wykorzystał rzutu karnego. To podziałało mobilizująco na łodzian, którzy strzelili kontaktowego gola! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, bramkarza Rakowa w 68. minucie pokonał Kamil Cybulski.

W końcówce Widzewiacy starali się szukać swoich okazji do zmniejszenia rozmiarów porażki, a najlepszą mieli na cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego. W polu karnym sfaulowany został Preuss, aczkolwiek jeden z testowanych przestrzelił i nie trafił do siatki. Ostatecznie, podopieczni trenera Czubaka przegrali z Rakowem 1:3.

Kolejny mecz kontrolny rezerwy Widzewa rozegrają w przyszłą sobotę, kiedy to zmierzą się na Łodziance z Pelikanem Łowicz.

Raków II Częstochowa - Widzew II Łódź 3:1 (2:0)

Szymon Rygiel 21', Mateusz Niedziałkowski 34', Kamil Chiliński 63' - Kamil Cybulski 68'

Raków Częstochowa (skład wyjściowy):

zawodnik testowany - Oliwier Kucharczyk, Bartosz Chłód, Łukasz Mazurek, Szymon Rygiel, Adrian Balboa, Przemysław Oziębała, Szymon Zielonka, Hubert Tylec, Piotr Malinowski, Mateusz Niedziałkowski

Widzew Łódź (I połowa):

Marcel Buczkowski - Kamil Tlaga, Patryk Glicner, Paweł Kwiatkowski, Damian Pokorski - Milan Bazler, zawodnik testowany I, Adam Dębiński - Jakub Jendryka, Daniel Mąka, zawodnik testowany II

Widzew Łódź (II połowa):

Marcel Buczkowski (Antoni Brzózka 78') - Dawid Owczarek, zawodnik testowany III, Nikodem Wszołek, Wiktor Preuss - Ignacy Dawid, Kacper Trenkner, Bohdan Manujłow - Jakub Jendryka (zawodnik testowany II 69'), zawodnik testowany IV, Kamil Cybulski