Porażka juniorów starszych z Górnikiem

CLJ U-19

30 March 2024 21:03

Wielka Sobota nie była szczęśliwa dla juniorów starszych Widzewa Łódź. Podopieczni trenera Łukasza Jonczyka przegrali na Łodziance z Górnikiem Zabrze 1:4.

Spotkanie zaczęło się fatalnie dla czerwono-biało-czerwonych, bo już w czwartej minucie to goście objęli prowadzenie po bramce Damiana Strączka. Odpowiedzieć próbował Kamil Andrzejkiewicz, ale jego strzał po wrzutce z rzutu rożnego obronił bramkarz. Kolejne fragmenty zawodów to nadal dość duża przewaga zabrzan. Dwukrotnie szczęścia próbował Szymon Wąsik, jednak w obu przypadkach spudłował.

Dopiero po jakimś czasie Widzewiacy zaczęli dochodzić do głosu. W 32. minucie uderzał Antoni Kozłowski, lecz na posterunku był Kamil Soberka. Kilka chwil później golkiper Górnika wygrał też pojedynek z Leonem Madejem. Tuż przed przerwą raz jeszcze strzelał Kozłowski, jednak tym razem zrobił to obok słupka i po pierwszej połowie przyjezdni prowadzili jedną bramką.

IMG_8726

W przerwie trener Jonczyk dokonał jednej zmiany: Bartosza Kruka zastąpił Kajetan Supczinski. Łodzianie starali się doprowadzić do wyrównania, ale jako pierwsi zaatakowali rywale. W 50. minucie czujność Eryka Praissa sprawdził Wąsik. Później na boisku zaczęli meldować się kolejni rezerwowi, jednak nie przyniosło to oczekiwanego efektu. Wręcz przeciwnie, bo w kilka chwil losy meczu rozstrzygnął Górnik. Najpierw na 2:0 trafił Dominik Sarapata, by po chwili to samo zrobił Krystian Derkacz.

Wszystko było już jasne, ale gospodarze starali się zdobyć przynajmniej honorową bramkę. Aktywny był zwłaszcza wprowadzony w końcówce Jakub Zając, który dwukrotnie próbował zaskoczyć Soberkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry czwartego gola strzelił za to Górnik, gdy po błędzie defensywy piłkę do siatki skierował Strączek. Przed zakończeniem spotkania Widzewiacy wyszli jeszcze z jedną akcją i dopięli swego, a pięknym uderzeniem przewrotką wynik na 1:4 ustalił Andrzejkiewicz.

W tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-19 podopieczni trenera Jonczyka spadli o jedną pozycję, choć ich strata do bezpiecznej strefy to nadal trzy punkty. Za tydzień wyjazdowy mecz z Wartą Poznań.