Porażka Widzewiaków w zaległym meczu

CLJ U-17

15 March 2023 15:03

Wielu emocji dostarczył zaległy mecz Centralnej Ligi Juniorów U-17 pomiędzy AKS-em SMS-em Łódź a Widzewem Łódź! Gospodarze odnieśli zwycięstwo 2:1 po bramce zdobytej w doliczonym czasie gry, za to goście kończyli spotkanie w… ośmiu.

Zawody od samego początku zapowiadały się emocjonująco. W premierowych fragmentach przewagę zyskał AKS SMS, ale pierwszy strzał oddali przyjezdni. W szóstej minucie z rzutu wolnego uderzył Antoni Ziółkowski - niestety, niecelnie. W odpowiedzi, czujność Eryka Praissa sprawdził Bartosz Kuśmierczyk.

W dziesiątej minucie prowadzenie objął AKS SMS. Sam na sam z bramkarzem wyszedł Filip Ratajczyk i mocnym strzałem go pokonał. Stracony gol nie podłamał Widzewiaków, którzy rzucili się do odrabiania strat. Po dośrodkowaniu Piotra Gajewskiego akcję zamykał Krzysztof Supera, jednak główkował niecelnie. W 32. minucie Supera znalazł się sam na sam po odbiorze i dograniu Dawida Musialskiego, lecz sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

Przez większość pierwszej połowy przewagę miał jednak AKS SMS. Gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce i szukali swoich okazji do podwyższenia prowadzenia. Czerwono-biało-czerwoni liczyli na kontry oraz błędy przeciwników. W 41. minucie podopiecznych trenera Jakuba Grzeszczakowskiego uratował słupek, a tuż przed zejściem do szatni kolejny raz z rzutu wolnego przymierzył Ziółkowski - i kolejny raz niecelnie.

Do drugiej części Widzew przystąpił z jedną zmianą w składzie - Adriana Dziurę zastąpił Marcel Wencel. I szybko miał swoją okazję do zapisania się w protokole sędziowskim, gdy znalazł się w dogodnej sytuacji przed bramką gospodarzy. Nic z tego niestety nie wyszło, podobnie jak ze strzału Supery z dystansu. W 55. minucie na boisku pojawili się kolejni rezerwowi - Oliwier Myszkowski i Jakub Pławski.

W 63. minucie Widzewiacy doprowadzili do remisu! Z rzutu wolnego dośrodkowywał Musialski, ale obrońcy wybili piłkę za pole karne. Ponownie spróbował Musialski, lecz futbolówka finalnie dotarła do Błażeja Chyszpolskiego, który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza. Gospodarze mogli szybko odpowiedzieć - jeden z zawodników znalazł się tuż przed Praissem, na szczęście górą z tego pojedynku wyszedł golkiper.

Na dwanaście minut przed końcem znakomitą szansę do powrotu na prowadzenie miał AKS SMS! Po faulu w szesnastce sędzia wskazał na jedenasty metr boiska, a do piłki podszedł Radosław Szaflarski. Jego strzał obronił jednak Praiss! Niestety, sześć minut poźniej Praiss zatrzymał szarżującego przeciwnika poza polem karnym i otrzymał czerwoną kartkę. Jego miejsce między słupkami zajął Hubert Gabrysiak.

Jakby tego było mało, za chwilę Widzewiacy musieli radzić sobie w dziewięciu, bo z drugą żółtą kartką z murawy wyleciał Jarosław Szewczenko. AKS SMS przypuścił szturm na bramkę - najpierw jeden z zawodników trafił w poprzeczkę, po chwili świetnie interweniował Gabrysiak, a później powtórzył swój wyczyn. W czwartej minucie doliczonego czasu gry strzał życia oddał jednak Oskar Pawlaczyk i nie dał golkiperowi najmniejszych szans. Na boisku powstało jeszcze duże zamieszanie, w wyniku którego czerwoną kartką ukarany został Gabrysiak. Między słupkami musiał więc stanąć zawodnik z pola, Jan Sianos. Niczego to natomiast nie zmieniło i AKS SMS wygrał z Widzewem 2:1.

Podopieczni trenera Grzeszczakowskiego zajmują w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17 jedenaste miejsce. Już w sobotę zmierzą się na Łodziance z Wisłą Kraków.

17. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17

AKS SMS Łódź - Widzew Łódź 2:1 (1:0)

1:0 - Filip Ratajczyk 10'

1:1 - Błażej Chyszpolski 63'

2:1 - Oskar Pawlaczyk 90+4'

AKS SMS: Illa Hagen - Kacper Maćkowiak (Bartłomiej Tomaszewski 74'), Adrian Żulewski, Maksymilian Soja (Kacper Szyszko 90'), Radosław Szafrański, Wiktor Lutkowski (Bartosz Kutrzepa 79') - Jan Janiszewski (Sergiusz Stasiołek 83'), Jan Chodera - Bartosz Kuśmierczyk (Karol Nawrocki 70'), Filip Ratajczyk (Oliwier Niklas 66'), Mateusz Bogusz (Oskar Pawlaczyk 46')

Widzew: Eryk Praiss - Piotr Gajewski, Jan Sianos, Marcel Doliwa, Antoni Ziółkowski, Dawid Basiński - Dawid Musialski (Jarosław Szewczenko 74'), Błażej Chyszpolski (Kacper Ważny 90') - Janusz Styś (Oliwier Myszkowski 55', Hubert Gabrysiak 85'), Adrian Dziura (Marcel Wencel 46'), Krzysztof Supera (Jakub Pławski 55', Florian Wiśniewski 76')

Żółte kartki: Jan Chodera (AKS SMS), Jan Sianos, Dawid Musialski, Marcel Wencel, Jarosław Szewczenko (Widzew)

Czerwone kartki: Eryk Praiss (84. minuta, za faul), Jarosław Szewczenko (88. minuta, za drugą żółtą), Hubert Gabrysiak (95. minuta, za niesportowe zachowanie)

Sędziował: Mikołaj Kujawski (Łódź)