Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (3-4 września)

05 September 2022 17:09

To był bardzo interesujący weekend w Akademii Widzewa. Mecze drużyn młodzieżowych czterokrotnego mistrza Polski obfitowały nie tylko w bramki, zwroty akcji i zmiany wyników, ale również w zwycięstwa młodych Widzewiaków!

Kolejne zwycięstwo zapisały na swoim koncie rezerwy Widzewa. Podopiecznym trenera Patryka Czubaka nie przyszło ono jednak łatwo. Do przerwy czerwono-biało-czerwoni dominowali w starciu z Pogonią Zduńska Wola i powinni prowadzić kilkoma bramkami, ale zdobyli tylko jedną, co zemściło się tuż po przerwie, gdy do siatki trafili rywale. Na szczęście łodzianom udało się zadać jeszcze dwa ciosy i wygrać 3:2, po golach Filipa Przybułka, Daniela Mąki oraz Konrada Niedzielskiego. Widzewiacy prowadzą w tabeli Betcris IV ligi.

DSC07870

Emocji nie brakowało w meczu drugiej drużyny bloku A, juniorów starszych. Zespół prowadzony przez trenera Łukasza Jonczyka przegrywał do przerwy z GKS-em Bełchatów 1:2, ale niedługo po zmianie stron wyrównał, dzięki bramce (drugiej tego dnia) Jakuba Juchacza. Później przez wiele minut utrzymywał się remis, jednak ostatnie dziesięć minut należało w pełni do Widzewa - trafienia Adriana Filipiaka, Kamila Machałka oraz Eryka Dybisiaka dały mu zwycięstwo 5:2!

Gorszy nie chciał być blok B, który również dostarczył wielu wrażeń. Trzecie zwycięstwo w Centralnej Lidze Juniorów U-17 odnieśli piłkarze trenera Jakuba Grzeszczakowskiego, choć bramkę na wagę trzech punktów zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry, za sprawą Oskara Stencla. Jeszcze bardziej dramatyczny był mecz szesnastolatków - po pierwszej połowie zawodnicy trenera Tomasza Kmiecika przegrywali z AKS-em SMS-em Łódź 2:3, by ostatecznie wygrać… 7:5!

A40I8084

Również z AKS-em SMS-em mierzył się rocznik 2008 - i zwyciężył 9:0. Trzynastolatkowie wygrali z MULKS-em Łask 6:2, a ich o rok i dwa lata młodsi koledzy rywalizowali z Wartą Sieradz oraz Orłem Piątkowisko. Młode drużyny Akademii Widzewa w weekend wzięły też udział w turniejach w Koluszkach i Białymstoku.

Wyniki meczów Akademii Widzewa (3-4 września):
Sobota, 3 września:
Widzew II: Pogoń Zduńska Wola - Widzew II Łódź 2:3 (0:1)
Bramki dla Widzewa: Filip Przybułek 12’, Daniel Mąka 75’, Konrad Niedzielski 85'
Skład Widzewa: Marcel Buczkowski – Dawid Owczarek (Damian Pokorski 63’), Hubert Lenart, Daniel Chwałowski (Hubert Lenart 46’), Kamil Tlaga (Łukasz Burliga 77’) – Ignacy Dawid (Łukasz Plichta 67’), Maciej Kazimierowicz, Filip Przybułek (Kacper Trenkner 86') – Daniel Mąka, Mateusz Kempski, Filip Zawadzki (Konrad Niedzielski 60’)

U-17: Widzew Łódź - Stal Rzeszów 3:2 (1:0)
Bramki dla Widzewa: Adrian Dziura 22’, Piotr Gajewski 85', Oskar Stencel 90+1'
Skład Widzewa: Jakub Mistygacz – Jakub Jendryka, Damian Dziura (Patryk Kwiatkowski 88'), Paweł Kwiatkowski, Michał Florczak – Dawid Musialski, Jan Sianos (Oskar Stencel 68’), Oliwier Myszkowski (Kacper Ważny 83’) – Nikodem Groth (Piotr Gajewski 46’), Janusz Styś (Bartosz Kostrzewiński 61’), Adrian Dziura (Błażej Chyszpolski 79’)

U-16: Widzew Łódź - AKS SMS Łódź 7:5 (2:3)
Bramki dla Widzewa: Krzysztof Supera 7', 68', Antoni Ziółowski 20', Kacper Kuciński 59', Dawid Miksa 63', Jakub Pławski 67', Michał Bucki 81'
Skład Widzewa: Antoni Stępień - Robert Grobel (Tomasz Piekut 55'), Jakub Dryzner, Antoni Ziółkowski, Daniel Tutaj (Dawid Miksa 60') - Jakub Loręcki (Marcel Bezat 60'), Hubert Stanisławski (Oliwier Michułka 55'), Maciej Walada (Adrian Dziamski 46') - Krzysztof Supera, Jakub Pławski, Kacper Kuciński (Michał Bucki 60')

U-15: Widzew Łódź - AKS SMS II Łódź 9:0 (4:0)
Bramki dla Widzewa: Marcel Lewandowski 9', 58', Igor Czapla 17', 23', 40', 57', Patryk Słowiński 63', 75', Olivier Pyzia 79'
Skład Widzewa: Oliwier Jóźwik - Alan Domański, Patryk Słowiński, Filip Stępień, Jan Juśkiewicz - Oliwier Pyzia, Marcel Lewandowski, Oliver Chałat - Miłosz Frontczak, Igor Czapla, Marcel Winciorek oraz Wojciech Śmigiel - Aleksander Turniak, Gabriel Gutorski, Franciszek Sianos, Jakub Tomasik, Michał Jędraszczyk, Szymon Małecki

U-13: Widzew Łódź - MULKS Łask 6:2
U-11: Turniej w Koluszkach
U-11: Widzew Łódź zagrał z Orłem Piątkowisko

Niedziela, 4 września:
U-19: GKS Bełchatów - Widzew Łódź 2:5 (2:1)
Bramki dla Widzewa: Jakub Juchacz 21', 50', Adrian Filipiak 80', Kamil Machałek 83', Eryk Dybisiak 89'
Skład Widzewa: Kacper Kwiatkowski - Sebastian Starbała (Dominik Najderek 89'), Bruno Faliszewski, Nikodem Wszołek, Marcel Przybylski (Szymon Szymczak 46') - Kajetan Radomski (Paweł Bellanavithanage 46'), Bohdan Manuiłow, Milan Bazler - Bartłomiej Ciołak (Adrian Filipiak 68'), Jakub Juchacz (Eryk Dybisiak 85'), Jakub Zając (Kamil Machałek 58')

U-12: Widzew Łódź - Warta Sieradz - zespół zaprezentował się z dobrej strony
U-9/U-8: Turniej w Białymstoku