Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (15-16 lutego)

Rezerwy

16 February 2023 20:02

W środę i czwartek odbyła się kolejna tura meczów kontrolnych drużyn Akademii Widzewa. Jak poradzili sobie młodzi zawodnicy czerwono-biało-czerwonych?

Od niedzieli na zgrupowaniu w Poddębicach przebywały rezerwy. Zgrupowanie zakończyło się wyprawą do Jarocina, gdzie podopieczni trenera Patryka Czubaka zmierzyli się z tamtejszym Jarotą. Do przerwy łodzianie prowadzili po golu Daniela Mąki i stworzyli sobie jeszcze kilka okazji do podwyższenia rezultatu. Nie zrobili tego, co zemściło się po zmianie stron - gospodarze trafili do siatki dwukrotnie i ostatecznie zwyciężyli 2:1.

Sporo emocji przyniósł mecz juniorów starszych. Gracze trenera Łukasza Jonczyka podejmowali KS Kutno, czyli ekipę, która na co dzień występuje w Betcris IV lidze. Już w pierwszej połowie obie drużyny strzeliły po dwa gole, a w drugiej dołożyły do tego dorobku po jednym - i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3. Pierwsza bramka dla czerwono-biało-czerwonych padła po samobóju, dwie kolejne zdobyli Jakub Juchacz oraz Adrian Filipiak.

W środę na Łodziance odbyły się jeszcze dwa starcia. Juniorzy młodsi rywalizowali ze starszym zespołem UKS-u SMS-u Łódź. Po bezbramkowej pierwszej części, w drugiej losy zawodów na swoją korzyść rozstrzygnęli przeciwnicy. Zwycięstwo odnieśli szesnastolatkowie, którzy pokonali Józefovię Józefów 4:0. Na liście strzelców wpisali się Oliwier Michułka, Jakub Kolęda i Robert Grobel, a jeden gol był samobójczy.

Cztery mecze rozegrane zostały w czwartek. Blok C stawił czoła Orlenowi Gdańsk. Zespół U-15 pewnie wygrał ze swoimi rówieśnikami 5:1, a ich o rok młodsi koledzy ulegli rywalom 0:1. Blok D również radził sobie ze zmiennym szczęściem. Dwumecz z KKS-em Kalisz zakończył się triumfem rocznika 2010 7:0 i porażką rocznika 2011 3:4.

Końcówka tygodnia będzie dla wszystkich drużyn Akademii Widzewa wolna. Do treningów wrócą one w poniedziałek.

Wyniki meczów Akademii Widzewa (15-16 lutego):

Środa, 15 lutego:

Rezerwy: Jarota Jarocin - Widzew II Łódź 2:1 (0:1)

Bramka dla Widzewa: Daniel Mąka 36'

Skład Widzewa (I połowa): Marcel Buczkowski - Dawid Owczarek, Nikodem Wszołek, zawodnik testowany I, Wiktor Preuss - Ignacy Dawid, Maciej Kazimierowicz, Adam Dębiński - Daniel Mąka, Konrad Niedzielski, Kamil Cybulski

Skład Widzewa (II połowa): Antoni Brzózka - Kamil Tlaga, zawodnik testowany I (Paweł Kwiatkowski 57'), Patryk Glicner, Damian Pokorski - Milan Bazler, Łukasz Plichta, Bohdan Manujłow - zawodnik testowany II, Mateusz Wołoszyn, Wiktor Preuss (Kamil Cybulski 64')

U-19: Widzew Łódź - KS Kutno 3:3 (2:2)

Bramki dla Widzewa: gol samobójczy, Jakub Juchacz, Adrian Filipiak

Skład Widzewa: Eryk Praiss - Sebastian Starbała (Jakub Zając 65'), Jakub Adrianowski (Kacper Wiernik 75'), Dominik Najderek (Bruno Faliszewski 60'), Marcel Przybylski (Denis Sowiński 65'), Szymon Szymczak (Cezary Cichal 65') - Dawid Musialski (Taras Kostewski 46'), Leon Madej (Paweł Bellanavithanage 60') - Kajetan Radomski (Eryk Dybisiak 75'), Jakub Juchacz (Janusz Styś 60'), Adrian Filipiak (Jakub Jendryka 65')

U-17: Widzew Łódź - UKS SMS Łódź U-19 0:2 (0:0)

Skład Widzewa (I połowa): Hubert Gabrysiak - Dawid Basiński, Jan Sianos, Marcel Doliwa, Antoni Ziółkowski, Jakub Pławski - Błażej Chyszpolski, Jarosław Szewczenko - Oliwier Myszkowski, Nikodem Groth, Adrian Dziura

Skład Widzewa (II połowa): Hubert Gabrysiak (Oliwier Jóźwik 60') - Piotr Gajewski, Stanisław Przybycin, zawodnik testowany, Michał Florczak, Krzysztof Supera - Kacper Ważny, Piotr Żak - Florian Wiśniewski (Oskar Stencel 70'), Kajetan Supczinski, Bartosz Kostrzewiński

U-16: Widzew Łódź - Józefovia Józefów 4:0 (1:0)

Bramki dla Widzewa: Oliwier Michułka, Jakub Kolęda, gol samobójczy, Robert Grobel