Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (10-12 lutego)

Rezerwy

13 February 2023 10:02

Dziewięć meczów i sześć zwycięstw - to był udany weekend w wykonaniu drużyn Akademii Widzewa Łódź. Zwłaszcza że czerwono-biało-czerwoni mierzyli się z wymagającymi rywalami.

W piątek w podróż do Wrocławia wybrały się zespoły U-17 i U-16. Starsi zawodnicy, mimo bramki zdobytej przez Janusza Stysia już w dziesiątej minucie gry, ulegli miejscowemu Śląskowi 1:3. Młodsi do przerwy przegrywali z gospodarzami jednym golem, lecz w końcówce zdołali doprowadzić do remisu, za sprawą trafienia Jakuba Kolędy.

Sobota rozpoczęła się od dwumeczu bloku A z Wisłą Płock. Rezerwy, których starcie odbyło się w formacie dwa razy sześćdziesiąt minut, w dobrym stylu pokonały przeciwnika wzmocnionego kilkoma graczami z PKO BP Ekstraklasy 5:2. Po dwie bramki zdobyli Kamil Cybulski i Wiktor Preuss, jedną dorzucił Dawid Owczarek. Jeszcze okazalej wygrali juniorzy starsi - oni zwyciężyli płocczan 4:0. Gole strzelili Jakub Juchacz, Kajetan Radomski, Florian Wiśniewski oraz Jakub Zając.

Również na Łodziance ze swoimi rówieśnikami z Piasta Gliwice zmierzyli się przedstawiciele bloku C. I - podobnie jak ich starsi koledzy - zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Drużyna U-15 ograła przeciwników 5:0, a U-14 6:1. Do Gdańska pojechał z kolei blok D. Znad morza wracał w dobrych humorach - zespół U-13 odniósł zwycięstwo nad Jaguarem Gdańsk 6:0, za to U-12 - 3:0.

Dwunastolatkowie wyszli na boisko jeszcze w niedzielę - po wyrównanej batalii ulegli o rok starszym kolegom z KKS-u Koluszki 2:3.

Rozkład meczów Akademii Widzewa (10-12 lutego):

Piątek, 10 lutego:

U-17: Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 3:1 (2:1)

Bramka dla Widzewa: Janusz Styś 10'

Skład Widzewa (I połowa): Wiktor Praiss - Dawid Basiński, Jan Sianos, zawodnik testowany, Antoni Ziółkowski, Patryk Kwiatkowski - Jarosław Szewczenko, Błażej Chyszpolski - Janusz Styś, Nikodem Groth, Oliwier Myszkowski

Skład Widzewa (II połowa): Hubert Gabrysiak - Bartosz Kostrzewiński, Damian Dziura, Stanisław Przybycin, Michał Florczak, Piotr Gajewski - Kacper Ważny, Kajetan Supczinski - Marcel Wencel, Oskar Stencel, Adrian Dziura

U-16: Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 1:1 (1:0)

Bramka dla Widzewa: Jakub Kolęda 77'

Sobota, 11 lutego:

Rezerwy: Widzew II Łódź - Wisła II Płock 5:2 (2:1), mecz 2x60'

Bramki dla Widzewa: Kamil Cybulski 3', 29', Dawid Owczarek 77', Wiktor Preuss 94', 105'

Skład Widzewa: Marcel Buczkowski (Antoni Brzózka 81') - Kamil Tlaga (Dawid Owczarek 61'), Hubert Lenart (zawodnik testowany II 61'), zawodnik testowany I (Nikodem Wszołek 61'), Damian Pokorski (Wiktor Preuss 61') - Ignacy Dawid (Łukasz Plichta 61'), Maciej Kazimierowicz (Patryk Glicner 61'), Adam Dębiński (Milan Bazler 61') - Daniel Mąka (zawodnik testowany III 58'), Konrad Niedzielski (Mateusz Wołoszyn 61'), Kamil Cybulski (Bohdan Manujłow 61')

U-19: Widzew Łódź - SSM Wisła Płock 4:0 (2:0)

Bramki dla Widzewa: Jakub Juchacz 1', Kajetan Radomski 21', Florian Wiśniewski 59' (k.), Jakub Zając 65'

Skład Widzewa (I połowa): Antoni Brzózka - Sebastian Starbała, Paweł Kwiatkowski, Dominik Najderek, Marcel Przybylski, Szymon Szymczak - Dawid Musialski, Leon Madej - Adrian Filipiak, Jakub Juchacz, Kajetan Radomski

Skład Widzewa (II połowa): Kacper Kwiatkowski - Jakub Zając, Jakub Adrianowski, Bruno Faliszewski, Denis Sowiński, Cezary Cichal - Paweł Bellanavithanage, Piotr Żak - Taras Kostewski, Florian Wiśniewski, Jakub Jendryka

U-15: Widzew Łódź - Piast Gliwice 5:0 (3:0)

U-14: Widzew Łódź - Piast Gliwice 6:1 (0:0)

U-13: Jaguar Gdańsk - Widzew Łódź 0:6 (0:1), mecz 11vs11

U-12: Jaguar Gdańsk - Widzew Łódź 0:3 (0:1)