Podsumowanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy
Ładowanie...

CRACOVIA - WIDZEW

03 April 2023 21:04

PKO BP Ekstraklasa wróciła po przerwie reprezentacyjnej. Aż sześć meczów 26. kolejki rozgrywek zakończyło się podziałem punktów.

Ta seria gier zaczęła się od bezbramkowego remisu. W Lubinie o punkty walczyły Zagłębie i Warta Poznań, aczkolwiek żadna z tych drużyn nie znalazła drogi do siatki rywala. Kolejny mecz to derby pomiędzy Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze. Trzy oczka gospodarzom zapewnił w 12. minucie Grzegorz Tomasiewicz.

W starciu dwóch beniaminków, czyli Korony Kielce i Miedzi Legnica, górą byli podopieczni trenera Kamila Kuzery. Koroniarze zwycięską bramkę strzelili już w 11. minucie - na listę strzelców wpisał się wtedy Ronaldo Deaconu. W Warszawie przy ul. Łazienkowskiej rozgrywany był hit tej kolejki - wicelider mierzył się z liderem. Podczas tego meczu nie można było narzekać na nudę. Legia schodziła na przerwę, prowadząc 2:1, a w 63. minucie wynik na 3:1 ustalił Paweł Wszołek. Raków Częstochowa ma teraz tylko 6 punktów przewagi nad stołecznym klubem.

Wszystkie kolejne spotkania zakończyły się... podziałem punktów! Jeszcze w sobotę Lechia grała w Gdańsku ze Śląskiem Wrocław. W nadmorskiej miejscowości goli nie oglądaliśmy. W niedzielę Wisła Płock podejmowała przed własną publicznością zespół Radomiaka Radom. Do przerwy na tablicy wyników widniało 0:0, jednak po zmianie stron każda z drużyn zdobyła po jednym golu. Podobnie było w Krakowie, choć tam na zdobycze bramkowe musieliśmy czekać do 81. minuty. Wtedy właśnie Cracovia otworzyła wynik w meczu z Widzewem. Łodzianie wyrównali w doliczonym czasie gry za sprawą Martina Kreuzrieglera, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Rezultatem 2:2 zakończyło się starcie zespołów z góry tabeli - Pogoni Szczecin i Lecha Poznań. "Kolejorz" rozpoczął strzelanie w 26. minucie, lecz jeszcze przed zejściem na przerwę jedenastkę na gola zamienił Kamil Grosicki. W drugiej połowie gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie, aczkolwiek ostatecznie obie ekipy musiały zadowolić się jednym punktem. 26. kolejkę zakończyły Stal Mielec i Jagiellonia Białystok. Przyjezdni bardzo szybko przeszli do konkretów - już w 3. minucie do siatki Stali trafił Jesus Imaz. Jeden gol nie wystarczył jednak, by zabrać do domu komplet oczek. Mateusz Mak ustalił wynik na 1:1.

Pierwsza trójka w ligowej tabeli nadal bez zmian - Raków, Legia i Lech. Do niewielkich roszad doszło natomiast w dole stawki. W stefie spadkowej znajdują się Górnik, Lechia i Miedź. Widzewiacy zajmują 6. miejsce z dorobkiem 38 punktów.

Podsumowanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy:

Zagłębie Lubin - Warta Poznań 0:0

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 1:0 (Grzegorz Tomasiewicz 12')

Korona Kielce - Miedź Legnica 1:0 (Ronaldo Deaconu 11')

Legia Warszawa - Raków Częstochowa 3:1 (Tomas Pekhart 15', Rafał Augustyniak 30', Paweł Wszołek 63' - Bartosz Nowak 32')

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 0:0

Wisła Płock - Radomiak Radom 1:1 (Łukasz Sekulski 69' - Leonardo Rocha Miramar 53')

Cracovia - Widzew Łódź 1:1 (Takuto Oshima 81' - Martin Kreuzriegler (k.) 90+4')

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 2:2 (Jesper Karistrom 26', Mikael Ishak 65' - Kamil Grosicki (k.) 45+10', Alexander Gorgon 63')

Stal Mielec - Jagiellonia Białystok 1:1 (Mateusz Mak 50' - Jesus Imaz 3')