Podsumowanie 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy

WIDZEW - WARTA

06 March 2023 20:03

Za nami pierwsza marcowa kolejka PKO BP Ekstraklasy.

23. serię gier zaczęto w Mielcu, gdzie miejscowa Stal podejmowała zespół Piasta Gliwice. Bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis, jednak ostatecznie górą okazali się być przyjezdni, którzy w 80. i 89. minucie zadali decydujące ciosy. Na listę strzelców wpisali się Patryk Dziczek i Kamil Wilczek.

W piątkowy wieczór wysokie zwycięstwo odniósł aktualny Mistrz Polski. Lech Poznań pokonał przed własną publicznością Lechię Gdańsk 5:0, choć do przerwy prowadził tylko 1:0 po golu Antonio Milicia. Po zmianie stron bramki dorzucili jeszcze Michał Skóraś i Mikael Ishak, a dzieła dopełnił Kristoffer Velde, który dwukrotnie pokonał golkipera rywali.

Pierwszy sobotni mecz to starcie w Sercu Łodzi. Podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia grali z ekipą Dawida Szulczka. Jesienią to łodzianie w samej końcówce zapewnili sobie trzy punkty, teraz zwyciężyła Warta Poznań. Henrich Ravas został dwukrotnie pokonany - raz przez swojego rodaka Adama Zrelaka, drugi natomiast przez Macieja Żurawskiego.

Wisła Płock doznała piątej z rzędu porażki. Tym razem Nafciarze przegrali w Kielcach. Korona zdobyła komplet punktów za sprawą trafienia Piotra Malarczyka i tym samym przeskoczyła w ligowej tabeli Lechię. Legia Warszawa pojechała do Zabrza na starcie z miejscowym Górnikiem. Stołeczny klub jeszcze w pierwszej połowie otworzył wynik spotkania i pomimo gry w osłabieniu od 65. minuty, zdołał utrzymać prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

Punktami w Legnicy podzieliły się Miedź oraz Jagiellonia Białystok. Pierwszego gola oglądaliśmy w 24. minucie - dla gości strzelił Nene. I długo nie trzeba było czekać na odpowiedź gospodarzy. Pięć minut później Nemanja Mijusković doprowadził do wyrównania. Rezultat ten nie zmienił się już do samego końca meczu. Raków Częstochowa pozostaje niepokonany w PKO BP Ekstraklasie od... 3 wrześia 2022 roku! W niedzielę gracze Marka Papszuna wygrali w Szczecinie z Pogonią 2:0 i tym samym utrzymali dziewięciopunktową przewagę nad drugą w tabeli Legią.

Remisem zakończyło się starcie Cracovii ze Śląskiem Wrocław. W Krakowie oglądaliśmy dwa gole - dla przyjezdnych w 9. minucie strzelił Łukasz Bejger, w drugiej połowie spotkania trafienie wyrównujące wynik zaliczył Mateusz Bochnak. Ostatnim meczem w 23. kolejce PKO BP Ekstraklasy był pojedynek Radomiaka Radom z Zagłębiem. Drużyna Waldemara Fornalika zabrała do Lubina trzy punkty. A dał je Damjan Bohar.

Na czele niezmiennie kolejno Raków, Legia i Lech. Tuż za plecami Kolejorza z trzema punktami straty znajdują się Pogoń i Widzew. Ostatnie miejsce w dalszym ciągu zajmuje Miedź, nad nią Lechia i Korona. Zobacz pełną tabelę W TYM MIEJSCU [KLIKNIJ].

Stal Mielec - Piast Gliwice 0:2 (Patryk Dziczek (k.) 80', Kamil Wilczek 89')

Lech Poznań - Lechia Gdańsk 5:0 (Antonio Milić 25', Michał Skóraś 44', Mikael Ishak 67', Kristoffer Velde 83', 88')

Widzew Łódź - Warta Poznań 0:2 (Adam Zrelak 12', Maciej Żurawski 68')

Korona Kielce - Wisła Płock 1:0 (Piotr Malarczyk 67')

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 0:1 (Tomas Pekhart 38')

Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok 1:1 (Nemanja Mijusković 29' - Nene 24')

Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 0:2 (Władysław Koczerhin 38', Jean Carlos 53')

Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1 (Mateusz Bochnak 54' - Łukasz Bejger 9')

Radomiak Radom - Zagłębie Lubin 0:1 (Damjan Bohar 33')