Podsumowanie 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy
Ładowanie...

WIDZEW - JAGIELLONIA

06 February 2023 21:02

Nie rozpieszczała nas pogoda w miniony weekend. Na szczęście, pomimo przeciwności, udało się rozegrać prawie wszystkie mecze 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Ta seria gier miała rozpocząć się w piątek w Płocku, lecz przez złe warunki pogodowe, decyzją sędziego, delegata i klubów (Wisły i Warty Poznań) mecz został przełożony. Podobnie było w Łodzi - tam jednak udało się opanować sytuację na murawie i spotkanie doszło do skutku. Widzew zremisował z Jagiellonią Białystok 1:1, tracąc gola w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

Pogoda nie pokrzyżowała już żadnych ekstraklasowych planów. Sobotę rozpoczęto w Częstochowie, gdzie miejscowy Raków podejmował zespół Piasta Gliwice. Jeszcze przed przerwą Medaliki zdołały otworzyć wynik spotkania, który, jak się później okazało, już do samego końca meczu nie uległ zmianie. W Zabrzu natomiast Górnik podzielił się punktami z Lechią Gdańsk. Na listę strzelców wpisali się Szymon Włodarczyk i Łukasz Zwoliński.

Zagłębie Lubin na własnym stadionie musiało uznać wyższość Legii Warszawa. W 59. minucie stołeczny klub prowadził już 2:0, gospodarze zdołali jeszcze zdobyć bramkę kontaktową, jednak to było za mało, by zapewnić sobie zdobycz punktową.

Niewiele goli oglądaliśmy podczas niedzielnych meczów. Radomiak Radom za sprawą Raphaela Rossiego wygrał 1:0 ze Stalą Mielec. Taki sam rezultat widniał po ostatnim gwizdku sędziego na telebimie stadionu w Poznaniu, bowiem tamtejszy Lech pokonal jedną bramką Miedź Legnica.

Pogoń Szczecin nie wykorzystała potknięcia Widzewa i przegrała u siebie ze Śląskiem Wrocław 0:2. Dla przyjezdnych trafiali Erik Exposito i z rzutu karnego John Yeboah. Emocji nie brakowało w Kielcach, gdzie zakończono 19. kolejkę. Korona potrzebująca zwycięstwa dopisała do swojego dorobku trzy punkty. Gracze trenera Kamila Kuzery wygrali przed własną publicznością z Cracovią 2:1.

Nadal płaska jest ligowa tabela, a w szczególności jej górna część. Choć wydaje się jednak, że liderujący Raków "odjechał" pozostałym na tyle, że ciężko będzie ten zespół dogonić (45 punktów). Druga Legia ma o 7 "oczek" mniej, a trzeci Lech aż 12. Między czwartym a jedenastym miejscem jest zaledwie 7 punktów różnicy. W strefie spadkowej w dalszym ciągu znajdują się Piast, Korona i Miedź.

Podsumowanie 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy:

Wisła Płock - Warta Poznań - przełożony

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 1:1 (Dominik Kun 78' - Martin Kreuzriegler (sam.) 90')

Raków Częstochowa - Piast Gliwice 1:0 (Vladislavs Gutkovskis 40')

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 1:1 (Szymon Włodarczyk (k.) 45+9' - Łukasz Zwoliński 71')

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:2 (Łukasz Łakomy 65' - Paweł Wszołek 37', Ernest Muci 59')

Radomiak Radom - Stal Mielec 1:0 (Raphael Rossi 24')

Lech Poznań - Miedź Legnica 1:0 (Mikael Ishak 17')

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 0:2 (Erik Exposito 48', John Yeboah (k.) 85')

Korona Kielce - Cracovia 2:1 (Piotr Malarczyk 20', Jakub Łukowski (k.) 56' - Karol Knap (k.) 66')