Pewne zwycięstwo rezerw Widzewa nad Pelikanem

Rezerwy

28 January 2023 11:01

Drugi mecz kontrolny w tym roku rozegrały dziś rezerwy Widzewa Łódź. Podopieczni trenera Patryka Czubaka pewnie pokonali na Łodziance Pelikan Łowicz 5:2.

Podobnie jak przed tygodniem, sztab szkoleniowy desygnował dziś do gry dwie jedenastki. W składzie na pierwszą połowę znalazł się trenujący w ostatnim czasie z pierwszą drużyną Hubert Lenart, w drugiej wystąpił z kolei Filip Zawadzki. Od pierwszych minut oglądaliśmy też najnowszy nabytek czerwono-biało-czerwonych, Wiktora Preussa.

Widzewiacy przystąpili do tego meczu z bardzo odważnym nastawieniem. Już w trzeciej minucie, po odbiorze, z dystansu szczęścia poszukał Milan Bazler, ale na posterunku był stojący między słupkami Mateusz Wlazłowski. Po chwili z rzutu wolnego wrzucał jeden z testowanych - niecelnie. W siódmej minucie zrobiło się 1:0! Dawid Owczarek świetnie wypuścił na skrzydło Ignacego Dawida, ten dokładnie dośrodkował, a Preussowi pozostało tylko skierować piłkę do siatki i otworzyć wynik spotkania.

W kolejnych fragmentach mecz się wyrównał - gra toczyła się w środku pola, a i Pelikan szukał swoich szans - po uderzeniu z dystansu futbolówka przeleciała minimalnie obok słupka bramki strzeżonej przez Marcela Buczkowskiego. Drugi cios zadał jednak Widzew! W 23. minucie, po dalekim zagraniu z lewej strony, do piłki dopadł Daniel Mąka i świetnie zwiódł przeciwnika. Kapitan zagrał w pole bramkowe, gdzie w zamieszaniu najsprytniej zachował się jeden z testowanych i podwyższył wynik na 2:0.

Strata drugiego gola wcale nie podłamała łowiczan - wręcz przeciwnie, bardzo szybko złapali oni kontakt z czerwono-biało-czerwonymi. Już po pięciu minutach prawą stroną pognał Adrian Olpiński, którego podanie wykończył z bliska Maksymilian Czeczko. W końcówce pierwszej połowy to goście przeważali i kilukrotnie starali się zagrozić łódzkiej bramce. Kolejne bramki zdobyli jednak podopieczni trenera Czubaka! Najpierw, po zagraniu ręką w polu karnym, jedenastkę na gola zamienił Mąka. Po chwili, tuż przed przerwą, główką dublet ustrzelił Preuss. Po czterdziestu pięciu minutach było więc 4:1.

Do drugiej części gospodarze przystąpili z dziewięcioma zmianami w składzie - na murawie zostali tylko Buczkowski i Preuss. Pierwsze minuty upłynęły na przewadze Pelikana, który starał się szukać swoich okazji do zmniejszenia rozmiarów porażki. Dobrze poczynali sobie jednak zarówno bramkarz, jak i blok obronny. Z każdą akcją coraz więcej z gry zaczynali mieć Widzewiacy - najpierw dwójkowo zagrali Zawadzki i Jakub Jendryka, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym. Chwilę później ten drugi uderzył zbyt lekko.

W 67. minucie z boiska zeszli Buczkowski i Preuss - ich miejsce zajęli Kacper Kwiatkowski oraz Kamil Cybulski. W jednej z kolejnych akcji znów z dobrej strony pokazał się Jendryka - próbę lewego obrońcy z trudem na róg sparował golkiper łowiczan. Na pięć minut przed końcem zrobiło się 5:1! Najpierw uderzenie Kacpra Trenknera obronił bramkarz, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki dopadł Cybulski i strzałem z dystansu umieścił ją w siatce. Tuż przed końcem meczu wynik na 2:5 ustalił Kacper Falkowski.

W drugim styczniowym spotkaniu kontrolnym Widzew II Łódź pokonał Pelikan Łowicz 5:2. Kolejny sprawdzian za tydzień, z Legią II Warszawa.

Mecz kontrolny

Widzew II Łódź - Pelikan Łowicz 5:2 (4:1)
5:2 - Kacper Falkowski 90'

Widzew II (I połowa): Marcel Buczkowski - Dawid Owczarek, zawodnik testowany I, Hubert Lenart, Wiktor Preuss - Ignacy Dawid, zawodnik testowany II, Milan Bazler - Daniel Mąka, zawodnik testowany III, Kamil Cybulski

Widzew II (II połowa): Marcel Buczkowski (Kacper Kwiatkowski 67') - Kamil Tlaga, Nikodem Wszołek, Paweł Kwiatkowski, Damian Pokorski - Kacper Trenkner, Patryk Glicner, Filip Zawadzki - Bohdan Manujłow, Jakub Jendryka, Wiktor Preuss (Kamil Cybulski 67')

Pelikan (I połowa): Mateusz Wlazłowski - zawodnik testowany I, Eryk Woliński, Przemysław Dwórzyński, Jakub Pawlicki, Jakub Garnysz, Patryk Pomianowski, Kamil Łojszczyk, Adrian Olipiński, Jakub Rychlewski, Maksymilian Czeczko

Pelikan (II połowa): Patryk Orzeł - Jakub Pawlicki (Jakub Firak 70'), Jakub Kłąb, Eryk Woliński (Przemysław Dwórzyński 60'), zawodnik testowany II, Kacper Falkowski, zawodnik testowany III, Artur Sójka, Marek Grądzki, zawodnik testowany IV, Szymon Sołtysiński