Ładowanie...

Akademia

CLJ U-17

15 October 2022 14:10

Kolejny mecz Centralnej Ligi Juniorów U-17 mają za sobą juniorzy młodsi Widzewa Łódź. Podopieczni trenera Jakuba Grzeszczakowskiego rozegrali dwie różne połowy - w pierwszej zaprezentowali się słabo, w drugiej drużo lepiej, jednak do zdobycia bramki to im nie wystarczyło. Nie zrobili tego też gracze Escoli Varsovia i zawody zakończyły się wynikiem 0:0.

Choć goście mieli problemy komunikacyjne, wskutek których spotkanie rozpoczęło się z piętnastominutowym opóźnieniem, od samego początku to oni zyskali bardzo dużą przewagę. Warszawianie dużo częściej utrzymywali się przy piłce i szukali swoich okazji do otwarcia wyniku. Po kwadransie, bliski tego był Franciszek Orłowski, ale po rajdzie i podaniu Mateusza Paszkiela fatalnie spudłował. Po chwili, obok słupka uderzał też Mateusz Malec, za to Eryk Praiss obronił sytuację sam na sam z Franciszkiem Brudko.

Widzewiacy bardzo rzadko pojawiali się na połowie przeciwników, a gdy już to robili, błyskawicznie tracili piłkę. Tymczasem Escola konsekwentnie budowała akcje, szukając pierwszego gola. W 38. minucie szansę miał Mikołaj Kłosiński, lecz przymierzył obok słupka. Dopiero w samej końcówce, Widzewiacy dwa razy zmusili do pracy warszawskiego bramkarza, dośrodkowując z prawego skrzydła. Antoni Jesień poradził sobie jednak z obiema tymi próbami i do przerwy było 0:0.

Niezadowolony z postawy swoich podopiecznych trener Grzeszczakowski przeprowadził aż cztery zmiany, licząc na to, że przyniosą one ożywienie w grze czerwono-biało-czerwonych. Niestety, w pierwszych minutach drugiej części stroną przeważającą nadal była Escola. Gospodarze tylko raz wykonywali rzut rożny, który nie przyniósł jednak powodzenia, podobnie jak próby rajdów skrzydłem w wykonaniu Adriana Dziury. To właśnie ten zawodnik miał najlepszą okazję do otworzenia wyniku - jego główka o centymetry minęła niestety słupek warszawskiej bramki.

Ta akcja ewidentnie napędziła Widzewiaków do lepszej gry - bliski powodzenia był też Jendryka. Łodzianie musieli jednak uważać na swoje błędy - po jednym z nich dwiema znakomitymi obronami popisał się Praiss, ratując swoją drużynę przed utratą gola. Oba zespoły starały się jeszcze przechylić szalę na swoją korzyść - na dziesięć minut przed końcem Jesień wybił na róg uderzenie najaktywniejszego w łódzkiej ekipie Adriana Dziury. Pomimo przewagi w tym fragmencie, podopieczni trenera Grzeszczakowskiego już niczego nie zmienili - i mecz zakończył się wynikiem 0:0, chyba zasłużonym dla obu stron. Kolejne spotkanie CLJ U-17 za tydzień, na wyjeździe z Jagiellonią Białystok.

CLJ U-17: Widzew Łódź – Escola Varsovia 0:0