Mrągowo zdobyte! Drugie zwycięstwo Widzewiaków

LM U-19

12 March 2023 16:03

Świetnie zaczęli rozgrywki Ligi Makroregionalnej U-19 juniorzy starsi Widzewa Łódź! Po pokonaniu ŁKS-u 1926 Łomża w pierwszej kolejce, w drugiej podopieczni trenera Łukasza Jonczyka zwyciężyli w Mrągowie Stomil Olsztyn 5:2.

Niedzielne spotkanie było wyjątkowe zwłaszcza dla Mateusza Wołoszyna, który właśnie ze Stomilu trafił do Akademii Widzewa. I to właśnie ten napastnik rozpoczął strzelanie, już w siódmej minucie wykorzystując rzut karny. Choć czerwono-biało-czerwoni dobrze weszli w mecz, w kolejnych minutach przewagę zyskali gospodarze. Nie zaowocowała ona jednak efektem w postaci wyrównania.

W miarę upływu czasu, zawodnicy z Łodzi odzyskiwali kontrolę nad przebiegiem gry. I w 38. minucie zadali drugi cios! Prowadzenie podwyższył Kajetan Radomski, który wykończył bardzo ładną akcję całego zespołu. Wydawało się, że do przerwy goście zejdą z przewagą dwóch bramek, jednak dość niespodziewanie ekipa z Warmii zdołała złapać kontakt. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, po faulu na Mateuszu Drabiszczaku, Antoniego Brzózkę z jedenastego metra pokonał Mateusz Pajdak.

Do drugiej części Widzew przystąpił z jedną zmianą w składzie - miejsce Leona Madeja zajął Milan Bazler. W pierwszych minutach przeważał Stomil, ale nie potrwało to długo, gdyż później znów dużo lepiej prezentowali się przyjezdni. Na kolejne trafienia musieliśmy jednak trochę poczekać.

3:1 zrobiło się w 67. minucie, gdy dublet ustrzelił Wołoszyn. Na nieco ponad kwadrans przed końcem pozazdrościł mu Radomski, również wpisując się po raz drugi na listę strzelców. W międzyczasie, na boisku pojawili się kolejni rezerwowi, a w samej końcówce kropkę nad i postawił Bazler, wykorzystując rzut karny. Stomil zdołał jeszcze odpowiedzieć - wynik na 2:5 ustalił Drabiszczak.

Podopieczni trenera Jonczyka odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu i prowadzą w tabeli Ligi Makroregionalnej U-19. Za tydzień zmierzą się na Łodziance z Olimpią Elbląg.