Minimalna porażka rezerw Widzewa z Legią II

Rezerwy

04 February 2023 14:02

Kolejny zimowy mecz kontrolny mają za sobą rezerwy Widzewa Łódź. Podopieczni trenera Patryka Czubaka zmierzyli się na wyjeździe z trzecioligową Legią II Warszawa. Długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, jednak w końcówce to gospodarze przechylili szalę na swoją korzyść i wygrali 1:0.

Spotkanie było zaplanowane na godzinę 12:00, ale - podobnie jak wczoraj, w przypadku starcia PKO BP Ekstraklasy - zostało przełożone o trzydzieści minut. Wszystko za sprawą trudnych warunków na drodze, które sprawiły, że Widzewiacy nie byli w stanie dotrzeć do Legia Training Center zgodnie z planem. Tym razem w wyjściowym składzie czerwono-biało-czerwonych zabrakło przedstawicieli pierwszej drużyny. W jedenastce gospodarzy oglądaliśmy z kolei dobrze znanych przy al. Piłsudskiego Mateusza Możdżenia i Łukasza Turzynieckiego.

Podopieczni trenera Czubaka nieźle weszli w mecz - to oni częściej utrzymywali się przy piłce i szukali otwarcia wyniku. Nie licząc jednak niecelnego dośrodkowania Kamila Tlagi - nie wzięło się z tego żadne większe zagrożenie. W dziesiątej minucie czujność Marcela Buczkowskiego sprawdził Wiktor Kamiński, na szczęście młody golkiper czujnie odbił strzał głową. W odpowiedzi, sprytnym zagraniem popisał się Konrad Niedzielski, a obrońcy Legii ratowali się wybiciem na róg.

Dwudziesta minuta to kolejna dobra obrona Buczkowskiego - tym razem bramkarz poradził sobie z próbą Marcela Krajewskiego. Niecelnie uderzał też Jakub Jędrasik. Stołeczna ekipa zyskała w tym fragmencie zawodów przewagę, często stosowała też wysoki pressing. Łodzianie szukali jednak swoich szans - po pół godzinie gry Daniel Mąka wypuścił Wiktora Preussa, ale nie dość, że strzał obronił Cezary Miszta, to jeszcze Widzewiak znajdował się na pozycji spalonej.

W 33. minucie - po odbiorze w środku pola - na indywidualną akcję zdecydował się Kamiński, jednak znów świetnie spisał się Buczkowski, parując uderzenie na róg. Po chwili bramkarzowi pomogło szczęście - piłkę stracił Adam Dębiński, a Możdżenia od wpisania się na listę strzelców powstrzymał słupek. Widzewiacy mogli odpowiedzieć w najlepszy możliwy sposób - groźnie uderzał Kamil Cybulski, po czym na róg wybił Miszta. Tuż przed przerwą szczęścia poszukali jeszcze Jędrasik i Turzyniecki oraz - po stronie przyjezdnych - Ignacy Dawid, lecz wynik nie uległ już zmianie. Po czterdziestu pięciu minutach Widzew bezbramkowo remisował z Legią.

Przed zmianą stron trener Czubak dokonał w jedenastce sześciu zmian. Na murawie pojawili się Dawid Owczarek, Patryk Glicner, Damian Pokorski, Łukasz Plichta, Kacper Trenkner oraz jeden z testowanych. Obraz meczu nie uległ natomiast zbyt dużej zmianie - przeważała Legia, a czerwono-biało-czerwoni szukali okazji do wyjścia z szybką akcją. Najgroźniej było niedługo po wznowieniu gry, gdy jeden z gospodarzy znalazł się sam na sam z Buczkowskim, jednak fatalnie chybił.

Po kwadransie szansę pojawienia się na murawie dostali następni rezerwowi: Paweł Kwiatkowski, Bohdan Manujłow, Jakub Jendryka oraz Milan Bazler. Chwilę później zakończył się występ Trenknera, który doznał kontuzji - jego miejsce w pomocy zajął wracający do gry Dębiński. Ostatnim ze zmienników był Antoni Brzózka - zastąpił on między słupkami Buczkowskiemu. Na boisku coraz więcej do powiedzenia mieli warszawianie.

To oni byli bliżej strzelenia gola, jednak łódzka obrona stale zachowywała czujność i nie dawała się przełamać. Niestety, tylko do 82. minuty, kiedy to Brzózka skapitulował po strzale głową Dawida Dzięgielewskiego. Widzewiacy starali się jeszcze odpowiedzieć, lecz Legia dość pewnie dowiozła skromne zwycięstwo do końca.

Mimo porażki, z postawy rezerw w starciu z rywalem z wyższej klasy rozgrywkowej można być zadowolonym, zwłaszcza że w czerwono-biało-czerwonych oglądaliśmy wielu młodych zawodników. Kolejny sprawdzian za tydzień, z Wisłą II Płock.

Legia II Warszawa - Widzew II Łódź 1:0 (0:0)

1:0 - Dawid Dzięgielewski 82'

Legia II: Cezary Miszta - Łukasz Turzyniecki, Jan Ziółkowski, Michał Gładysz (Kacper Wnorowski 60'), Marcel Krajewski (Miłosz Pacek 66') - Mateusz Możdżeń (Wiktor Kamiński 83'), Szymon Grączewski (Maddox Sobociński 66'), Jakub Kisiel (Sebastian Kieraś 66') - Rafał Maciejewski, Wiktor Kamiński (Dawid Dzięgielewski 46'), Jakub Jędrasik (Dawid Kiedrowicz 60')

Widzew II: Marcel Buczkowski (Antoni Brzózka 65') - Kamil Tlaga (Dawid Owczarek 46'), Nikodem Wszołek (Patryk Glicner 46'), zawodnik testowany I (Paweł Kwiatkowski 60'), Wiktor Preuss (Damian Pokorski 46') - Ignacy Dawid (Łukasz Plichta 46'), zawodnik testowany II (Kacper Trenkner 46', Adam Dębiński 63', Ignacy Dawid 67'), Adam Dębiński (Bohdan Manujłow 60') - Daniel Mąka (zawodnik testowany III 46'), Konrad Niedzielski (Jakub Jendryka 60'), Kamil Cybulski (Milan Bazler 60')