Ładowanie...

Rezerwy

Akademia

08 October 2022 16:10

Zmiana kapitana w pierwszej połowie, czerwona kartka tuż przed przerwą, niewykorzystany rzut karny… Wiele rzeczy nie poszło dziś po myśli rezerw Widzewa Łódź. Całe szczęście, mimo tych przeciwności, podopieczni trenera Patryka Czubaka pokonali Zryw Wygoda 2:0 i podtrzymali swoją znakomitą serię! Do siatki trafili Damian Pokorski oraz Konrad Niedzielski.

Widzewiacy przystąpili do tego spotkania w nieco zmienionym składzie, w stosunku do kilku ostatnich meczów. W kadrze zabrakło choćby Macieja Kazimierowicza, Kamila Tlagi czy Filipa Zawadzkiego. Pierwszy raz w podstawowej jedenastce znalazł się za to Konrad Reszka, od pierwszych minut oglądaliśmy też Łukasza Plichtę czy Kamila Cybulskiego. W zestawieniu Zrywu znalazł się z kolei Damian Kozieł, swego czasu reprezentujący czerwono-biało-czerwone barwy.

Niespodziewanie jako pierwsi cios chcieli zadać gospodarze! Zawodnicy z Wygody już w swojej pierwszej akcji doszli do celnego strzału, na szczęście świetnie interweniował Reszka. Później wydarzenia boiskowe przebiegały już tak, jak można się było tego spodziewać. Widzew przeważał i szukał swoich okazji do otworzenia wyniku. Długo nie musiał czekać – zaledwie do siódmej minuty! Z prawej strony świetnie dośrodkował Dawid Owczarek, a akcję zamknął Pokorski, który wpisał się na listę strzelców. Po chwili szansę z rzutu wolnego miał Daniel Mąka, lecz przymierzył zbyt lekko, by zaskoczyć golkipera.

Widzewiacy przeważali, choć wcale nie mieli łatwo, aby zaskoczyć nie tylko szczelnie ustawioną, ale też bezpardonowo grającą obronę Zrywu. Starcia z defensorami boleśnie odczuli Niedzielski czy Owczarek, a tuż po upływie pół godziny murawę musiał opuścić Mąka – jego miejsce zajął Ignacy Dawid. W końcówce pierwszej połowy, dwie dobre okazje miał Niedzielski, lecz w obu przypadkach brakowało mu precyzji. Najgorsze dla czerwono-biało-czerwonych stało się jednak tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego – za zagranie ręką, drugą żółtą kartkę w tym meczu otrzymał Hubert Lenart. Przez całą drugą część goście musieli radzić sobie w dziesięciu.

Jeszcze przed zakończeniem pierwszej partii, za Cybulskiego wszedł Patryk Glicner i to właśnie w takim zestawieniu Widzew zaczął drugą połowę. Mimo jednego zawodnika mniej, łodzianie nadal przeważali - i szybko mogli mieć tego efekt! W 53. minucie, po podaniu Pokorskiego z lewego skrzydła, w szesnastce sfaulowany został Filip Przybułek, a arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr boiska. Do piłki podszedł Daniel Chwałowski, ale niestety przegrał pojedynek z Jarasłauem Miatlickim. Wciąż było więc tylko 1:0.

Widzew miał przewagę, ale sam mecz był na bardzo mocnym styku - jedna akcja mogła przesądzić o zmianie wyniku. Bardzo blisko było w 70. minucie, kiedy to w świetnej sytuacji znalazł się Hubert Matyjas - na szczęście fatalnie spudłował. Cztery minuty poźniej podopieczni trenera Czubaka wreszcie zaatakowali skutecznie! Z prawej strony dograł Plichta, a do siatki trafił Niedzielski, praktycznie przesądzając o losach tego spotkania.

Do gry wszedł jeszcze Łukasz Burliga, który swoim doświadczeniem miał pomóc w utrzymaniu korzystnego rezultatu. I tak właśnie było - w ostatnich minutach Widzewiacy nie dawali rywalom zbyt wielu szans, dzięki czemu dowieźli zwycięstwo do końca. Podopieczni trenera Czubaka potrzymali swoją serię i utrzymali pierwsze miejsce w tabeli Betcris IV ligi. Kolejny mecz, z Borutą Zgierz, w środę, ale w okręgowym Pucharze Polski.

Zryw Wygoda – Widzew II Łódź 0:2 (0:1)