Kolejny thriller i kolejne zwycięstwo!

CLJ U-17

10 September 2022 15:09

Wielkich emocji znów dostarczyli nam juniorzy młodsi Widzewa Łódź! Po wygranej ze Stalą Rzeszów w doliczonym czasie gry tydzień temu, w piątkowe popołudnie podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego pokonali Wisłę Kraków 4:3, w dokładnie taki sam sposób. Dzięki temu, przynajmniej na jeden dzień zostali liderem tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17.

To było starcie dwóch niepokonanych drużyn - Wisła miała na swoim koncie komplet dwunastu punktów, Widzew zgromadził o dwa mniej. Delikatnymi faworytami wydawali się jednak krakowianie i to oni przeważali w pierwszych minutach. Na nic się to jednak zdało, bo albo czujnie w bramce radził sobie Jakub Mistygacz, albo próby akcji ofensywnych niwelowali łódzcy obrońcy. Tymczasem pierwszy atak gości, w dziesiątej minucie, przyniósł gola! Najpierw, prawą stroną pognał Jakub Jendryka i wywalczył rzut rożny. Z niego Dawid Musialski dośrodkował wprost na głowę Damiana Dziury, który strzałem z bliska otworzył wynik meczu.

Zdobyta bramka ewidentnie podbudowała Widzewiaków, którzy coraz częściej zaczęli szukać swoich okazji na połowie rywali. W siedemnastej minucie, prawą stroną znów przedarł się Jendryka, dograł do środka, ale Janusza Stysia uprzedził bramkarz. W odpowiedzi, po nieporozumieniu w obronie, szansę miała Wisła, lecz kolejny raz czujność zachował Mistygacz. Po pół godzinie gry, podopieczni trenera Grzeszczakowskiego wygrywali już 2:0! Akcję, dalekim przerzutem, rozpoczął Damian Dziura, a z prawego skrzydła w pole karne wrzucił Jendryka. Do piłki dopadł Adrian Dziura i strzałem głową podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Jeszcze przed przerwą, goście mogli wygrywać wyżej. Dwa razy w głównej roli byli Jendryka do spółki ze Stysiem - ten pierwszy dogrywał, ale drugiemu brakowało szczęścia, by trafić do siatki. Po pierwszej połowie było zatem 2:0.

CLJ_U17_Wisla_Widzew1

Do drugiej części spotkania, gospodarze przystąpili bardzo zmotywywowani i od samego początku próbowali złapać kontakt, na szczęście żaden z licznych strzałów nie zagroził nawet Mistygaczowi. Odpowiedź, podobnie jak godzinę wcześniej, mogła być zabójcza - Jendryka dograł do Stysia, ale ten ponownie nie wygrał pojedynku z krakowskim golkiperem. Po chwili, Wisła powinna dopiąć swego, lecz strzał jednego z zawodników niemal do pustej bramki, z linii wybił łódzki obrońca. Kilka minut później piłka wpadła do siatki Mistygacza - tym razem arbiter dopatrzył się pozycji spalonej i gola nie uznał. W międzyczasie, trener Grzeszczakowski zaczął dokonywać pierwszych tego dnia roszad.

Minuty mijały, a dwubramkowe prowadzenie Widzewa utrzymywało się, jednak - podobnie jak ostatnio - najciekawsze było dopiero przed nami. Na kwadrans przed końcem, stratę przyjezdnych w środku pola wykorzystał Hugo Woyna-Orlewicz i trafił na 1:2. Wisła nie cieszyła się z tego zbyt długo, bo kilkadziesiąt sekund później znów przegrywała dwiema bramkami. Z prawej strony wrzucił Patryk Kwiatkowski, a akcję głową zamknął Adrian Dziura, ustrzelając dublet. Wydawało się, że mecz zostanie w ten sposób zamknięty…

…ale Woyna-Orlewicz miał inne plany. Piłkarz gospodarzy na siedem minut przed końcem strzelił na 2:3, a w drugiej minucie doliczonego czasu wyrównał wynik spotkania. Remis? W żadnym wypadku, bo podopieczni trenera Grzeszczakowskiego znów dokonali niemożliwego! Błyskawicznie po stracie trzeciego gola, czerwono-biało-czerwoni zadali czwarty cios, a zwycięstwo zapewnił im Paweł Kwiatkowski. Szalony mecz zakończył się więc wynikiem 4:3, który wywindował łodzian na fotel lidera tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17. Przynajmniej na jeden dzień. A już za tydzień, na Łodziance, kolejny szlagier - starcie z Legią Warszawa.

CLJ U-17: Wisła Kraków - Widzew Łódź 3:4 (0:2)
Hugo Woyna-Orlewicz 75', 83', 90+2' - Damian Dziura 10' Adrian Dziura 30', 77', Paweł Kwiatkowski 90+3'