Henrich Ravas

Andrejs Ciganiks

I Drużyna

21 June 2023 08:06

W trakcie przerwy reprezentacyjnej dwóch zawodników Widzewa Łódź przebywało na zgrupowaniach kadr narodowych. Kolejne dwa występy w barwach Łotwy zanotował Andrejs Ciganiks.

Widzewiak dwa razy znalazł się w wyjściowej jedenastce swojej drużyny - najpierw podczas domowego spotkania z Turcją, a później wyjazdowego starcia z Armenią. W obu przypadkach schodził jednak z boiska w drugiej połowie, odpowiednio w 76. i 65. minucie. W Erywaniu Ciganiks był bliski zaliczenia asysty - po jego dośrodkowaniu piłkę do siatki skierował Roberts Uldrikis, lecz znajdował się na minimalnym spalonym.

Oba mecze były pechowe dla Łotyszy - przegrali oni 2:3 i 1:2, a bramki na wagę porażek tracili w doliczonym czasie gry. W tabeli grupy D eliminacji do Mistrzostw Europy 2024 ekipa trenera Dainisa Kazakevicsa zajmuje ostatnie, piąte miejsce. Sam Ciganiks zgromadził natomiast 43 występy w narodowych barwach.

Na debiut znów nie doczekał się niestety Henrich Ravas, który spotkania z Islandią (2:1) i Liechtensteinem (1:0) przesiedział na ławce rezerwowych. Reprezentacja Słowacji jest jednak na dobrej drodze, by wywalczyć kwalifikację do przyszłorocznego czempionatu - po czterech kolejkach ma dziesięć punktów i zajmuje drugą, premiowaną awansem lokatę, o trzy oczka przed trzecim Luksemburgiem.