Juniorzy starsi znów zwycięscy!

LM U-19

29 April 2023 14:04

Kolejne zwycięstwo odnieśli dziś juniorzy starsi Widzewa Łódź! Podopieczni trenera Łukasza Jonczyka pokonali na Łodziance Stomil Olsztyn 5:3 i umocnili się na prowadzeniu w tabeli Ligi Makroregionalnej U-19.

Zawody rozpoczęły się dość spokojnie - obie drużyny szukały swoich okazji, gospodarze wykonywali też dwa rzuty rożne, ale bez efektu. Pierwsza groźna akcja to dziewiąta minuta - Nikodem Wszołek uruchomił dalekim podaniem przesuniętego na to spotkanie do drużyny U-19 Dawida Owczarka, ten uderzył, lecz zbyt lekko, aby zaskoczyć bramkarza. Po chwili dwójkowo zagrali Dawid Musialski z Kajetanem Radomskim - tym razem na posterunku była olsztyńska obrona.

Czerwono-biało-czerwoni przeważali, a zawodnicy Stomilu z rzadka próbowali swoich szans - w szesnastej minucie z dystansu przymierzył Mateusz Pajdak, lecz wysoko nad bramką. W odpowiedzi, Owczarek zagrał do Sebastiana Starbały, ale prawy obrońca uderzył niecelnie, z kolei strzał Leona Madeja z dystansu padł łupem Krzysztofa Trzmiela. Gol dla łodzian wisiał jednak w powietrzu.

I w 24. minucie wreszcie padł! Musialski podał do Owczarka, a ten do Radomskiego, który przedryblował obrońcę i dograł z linii końcowej do Milana Bazlera. Niefortunnie interweniował Jakub Krztoń i pokonał własnego golkipera. Podopiecznym trenera Jonczyka było jednak mało. Po chwili dobrą okazję miał Mateusz Wołoszyn - po zagraniu od Madeja napastnika zatrzymał bramkarz.

Trzmiel nie miał jednak nic do powiedzenia w 29. minucie! Bazler wypuścił prostopadłym podaniem Radomskiego, który podkręconym uderzeniem podwyższył prowadzenie łodzian. Po chwili Radomski miał już na swoim koncie dublet! Po dwójkowej akcji z Owczarkiem pomocnik pokonał Trzmiela po raz drugi tego dnia. I przy okazji ustalił wynik pierwszej połowy, po której gospodarze bardzo pewnie wygrywali 3:0.

W przerwie szkoleniowiec dokonał dwóch zmian w składzie - w bramce miejsce Antoniego Brzózki zajął Kacper Kwiatkowski, a na wahadle Starbałę zastąpił Jakub Zając. I właśnie on mógł szybko trafić do siatki, jednak po podaniu Madeja uderzył niecelnie. Po chwili przed szansą na hat-tricka stanął Radomski, lecz - po dalekim zagraniu Jakuba Adrianowskiego - uprzedził go bramkarz.

Niestety, w 53. minucie piłkę z siatki musiał wyjmować Kwiatkowski. Po faulu w polu karnym, jedenastkę na bramkę zamienił Pajdak. Na tym się nie skończyło, bo zaledwie dwie minuty później olsztynianie złapali kontakt. Po podaniu z linii końcowej, Kwiatkowskiego pokonał Igor Kąkolewski. Trener Jonczyk zareagował trzecią tego dnia zmianą - za Radomskiego wszedł Jakub Juchacz. Napastnik mógł szybko zapisać się w protokole sędziowskim, lecz uderzył niecelnie. Na murawie pojawił się też Taras Kostewski.

W 70. minucie czerwono-biało-czerwoni mogli nieco odetchnąć, bo znów prowadzili dwiema bramkami! Dobrze dośrodkował Owczarek, a piłkę nad bramkarzem głową przerzucił Wołoszyn. Drugi gol nieco uspokoił grę gospodarzy, szansę dostali też kolejni zmiennicy. Niestety, na sześć minut przed końcem Stomil zmniejszył dystans do jednego gola - Kwiatkowskiego pokonał Maciej Ziegler.

Całe szczęście, mimo nerwowej końcówki, na nic więcej olsztynian nie było już stać. A w doliczonym czasie wynik na 5:3 ustalił Kostewski, który trafił do siatki po strzale z trzynastego metra. Widzewiacy zwyciężyli i nadal prowadzą w tabeli Ligi Makroregionalnej U-19. Za tydzień zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Elbląg.