Juniorzy starsi znów na zwycięskiej ścieżce!
Ładowanie...

Akademia

LM U-19

01 April 2023 19:04

Szybko zrehabilitowali się za porażkę sprzed tygodnia juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni trenera Łukasza Jonczyka pokonali GKS Bełchatów 2:0 w meczu piątej kolejki Ligi Makroregionalnej U-19.

W spotkanie lepiej weszli bełchatowianie, którzy zyskali przewagę i częściej utrzymywali się przy piłce. W piątej minucie, po wrzutce z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym, czujnie interweniował Antoni Brzózka. Początkowy napór gości nie potrwał długo, a z każdą kolejną akcją coraz odważniej radzili sobie czerwono-biało-czerwoni. Groźnie zrobiło się w 21. minucie, gdy Kajetan Radomski dośrodkował do Sebastiana Starbały, ale ten przymierzył obok słupka. Po chwili Starbała miał jeszcze jedną szansę - tym razem jego próbę odbił bramkarz. Strzał Leona Madeja powędrował z kolei nad poprzeczką.

Podopieczni trenera Jonczyka przeważali i szukali okazji do otwarcia wyniku. W 28. minucie do dobrej okazji doszedł Dominik Najderek, lecz główkował minimalnie niecelnie. Z rzutu wolnego szczęścia poszukał jeszcze Radomski, jednak i on nie był w stanie pokonać bramkarza. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego do dobrej sytuacji doszedł także Taras Kostewski, niestety wynik pierwszej połowy nie uległ zmianie.

Do drugiej części gospodarze przystąpili bez żadnych roszaad w składzie. I od razu zaczęli szukać gola. W 49. minucie uderzył Radomski, jednak wprost w bramkarza. Bełchatowianie też liczyli na swoje okazje, chociaż nie było ich zbyt wiele. Niezłą szansę miał Maciej Bartkiewicz, który spudłował będąc w polu karnym.

Po godzinie gry na murawie pojawił się pierwszy rezerwowy - Mateusz Wołoszyn. Na skrzydło przesunięty został z kolei Jakub Juchacz i od razu był blisko zaliczenia asysty - jego dogrania nie przeciął Radomski. Pomocnik niedługo później zakończył swój występ - jego miejsce zajął Ernest Kurzawa. Na murawie zameldował się także Milan Bazler. Wynik nadal nie ulegał jednak zmianie.

Aż do 77. minuty! Piłka wpadła w pole karne, gdzie zrobiło się olbrzymie zamieszanie. Najsprytniej zachował się w nim Wołoszyn i z bliska pokonał bramkarza. Bełchatowianie mogli szybko odpowiedzieć, na szczęście stojącemu między słupkami Brzózce dopisało dużo szczęścia. Poza tą jedną sytuacją, GKS nie miał jednak zbyt wiele do powiedzenia w końcówce. A w 90. minucie decydujący cios zadał Widzew! Wołoszyn tym razem zaliczył asystę - wynik na 2:0 ustalił Jakub Zając.

Dla podopiecznych trenera Jonczyka było to czwarte zwycięstwo w Lidze Makroregionalnej U-19. Za tydzień podejmą na Łodziance SSM Wisłę Płock.