Ładowanie...

Akademia

CLJ U-17

30 April 2023 12:04

Sobota była udanym dniem dla trzech najstarszych drużyn Akademii Widzewa. Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli juniorzy młodsi, którzy wygrali na Łodziance z wiceliderem tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17, Jagiellonią Białystok 2:1.

Choć faworytami sobotniego spotkania byli goście, podopieczni trenera Jakuba Grzeszczakowskiego wyszli na boisko z chęcią sprawienia niespodzianki. I od pierwszych minut prezentowali się z bardzo dobrej strony - realizowali założenia taktyczne, byli skuteczni w wysokim pressingu i tworzyli sytuacje do zdobycia bramki. To zaowocowało otwarciem wyniku! W 34. minucie białostockiego bramkarza pokonał Jakub Pławski.

Niestety, w drugiej połowie sytuacja się odmieniła, a przewagę zyskała Jagiellonia. Widzewiacy zaczęli szukać swoich szans po odbiorach piłki i kontratakach, ożywienie do gry mieli wnieść też rezerwowi. Wynik długo się jednak nie zmieniał, a gospodarze utrzymywali jednobramkowe prowadzenie. Aż do 77. minuty, kiedy to wyrównanie dał ekipie z Podlasia Bartosz Mazurek.

Łodzianie nie poddali się jednak i zdołali jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść! Na siedem minut przed końcem jeden z szybkich ataków zaowocował faulem w polu karnym oraz jedenastką. Do piłki podszedł Nikodem Groth, który ustalił wynik meczu na 2:1, a tym samym zapewnił swojej drużynie bardzo ważne trzy punkty w kontekście walki o utrzymanie w CLJ U-17.

- W pierwszej połowie dobrze funkcjonował nasz plan na mecz - byliśmy skuteczni w presingu wysokim, a w ofensywie stwarzaliśmy sytuacje do zdobycia bramki. Po przerwie to przeciwnik uzyskał przewagę w posiadaniu piłki. Nie mieliśmy takiego zamiaru, ale tworzyliśmy okazje po odbiorach i atakach szybkich. Jeden z takich ataków przyniósł nam rzut karny i zwycięskiego gola. Cieszymy się z trzech punktów, ale też z tego, że jesteśmy w stanie realizować przedmeczowe założenia oraz prowadzić równorzędną grę z przeciwnikiem o tak wysokich umiejętnościach indywidualnych i zespołowych - skomentował trener Grzeszczakowski.

W tabeli rozgrywek juniorzy młodsi Widzewa przesunęli się na dziesiąte miejsce. Za tydzień zmierzą się na wyjeździe z Resovią.