Jeden punkt uratowany w końcówce

Rezerwy

25 March 2023 18:03

Piłkarze rezerw Widzewa Łódź znów nie byli w stanie znaleźć recepty na Polonię Piotrków Trybunalski. Podopieczni trenera Patryka Czubaka zremisowali na wyjeździe 1:1, choć warto wspomnieć, że przez całą drugą połowę gonili wynik, a bramkę na wagę jednego punktu zdobyli w doliczonym czasie gry.

W porównaniu do ostatniego, wygranego starcia z Borutą Zgierz, w składzie łodzian zaszły trzy zmiany. W środku pola miejsce Ignacego Dawida zajął Łukasz Plichta, za to w linii ataku zamiast Kamila Cybulskiego i Mateusza Wołoszyna zagrali Filip Przybułek oraz Konrad Niedzielski. Ten ostatni wrócił po przymusowym zawieszeniu za cztery żółte kartki. Na ławce zasiedli Daniel Chwałowski i Mateusz Kempski, którzy ostatnie tygodnie stracili z powodu kontuzji.

Pierwszy cios w tym spotkaniu mogli zadać czerwono-biało-czerwoni. Już w trzeciej minucie na strzał z dystansu zdecydował się Maciej Kazimierowicz, ale zabrakło mu kilkudziesięciu centymetrów do szczęścia, podobnie jak niedługo później Danielowi Mące. Piotrkowianie nie zamierzali pozostawać dłużni - wykonywali kilka stałych fragmentów gry, a najgroźniej zrobiło się po tym z dwunastej minuty, gdy fantastyczną interwencją popisał się Marcel Buczkowski.

Mecz był wyrównany, gra długimi fragmentami toczyła się w środku pola, a obie drużyny szukały swoich okazji. W 15. minucie dwa razy z dobrej strony zaprezentował się Damian Pokorski, ale w obu przypadkach górą okazał się stojący między słupkami Jakub Kłys, choć przy pierwszej akcji Widzewiak był też na spalonym. Po stronie Polonii główkował wicelider klasyfikacji strzelców Betcris IV ligi, Adrian Malicki, lecz zrobił to bardzo niecelnie.

W 35. minucie mogło być 1:0 dla Widzewa! Kamil Tlaga wykonywał aut, ale później piłka dotarła jeszcze pod jego nogi, a ten dośrodkował. Wprost na głowę Dawida Owczarka, któremu do szczęścia zabrakło centymetrów! Po chwili - i akcji Przybułka - w piotrkowskim polu karnym zrobiło się jeszcze spore zamieszanie, jednak górą wyszli z niego gospodarze. W ostatnich fragmentach pierwszej połowy podopieczni trenera Czubaka zyskali przewagę i byli o krok od wyjścia na prowadzenie. Niestety, wyszła na nie Polonia.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Owczarek przewrócił w polu karnym Mateusza Jakubiaka, a prowadzący zawody Paweł Malec wskazał na jedenasty metr boiska. Do piłki podszedł Malicki i strzałem w samo okienko nie dał Buczkowskiemu żadnych szans. Do przerwy było 1:0 dla gospodarzy.

Do drugiej części Widzew przystąpił z jedną zmianą w składzie - do gry wszedł Dawid. Czerwono-biało-czerwoni szukali szybkiego wyrównania - w 50. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Kazimierowicz, znów zakotłowało się w szesnastce, jednak znów obronną ręką wyszła z tego Polonia. Łodzianie zamykali przeciwników na ich połowie, lecz ciągle nie byli w stanie przedrzeć się skutecznie przez defensywę. W 59. minucie Mąka wypuścił Niedzielskiego - w ostatniej chwili interweniował jeden z piotrkowian.

Po godzinie gry na murawie zameldował się Cybulski, który zajął miejsce Przybułka. Niedługo później na boisko wszedł też wracający po długiej przerwie Chwałowski. Przewaga gości była coraz większa, ale nadal nic się z tego nie brało. Piłka regularnie wpadała w piotrkowskie pole karne, ale regularnie górą był Kłys. W 73. minucie końca dobiegł krótki występ Cybulskiego - z uwagi na założenia taktyczne zmienił go Kempski.

Trzynaście minut przed końcem powinno zrobić się 1:1 - sam na sam z Kłysem wyszedł Niedzielski, jednak nie był w stanie go pokonać i rezultat nadal nie uległ zmianie. Minuty mijały i wydawało się, że nic się tu już nie wydarzy. Aż do siódmej minuty doliczonego czasu gry! Wrzutkę Tlagi z prawej storny, odbitą jeszcze głową przez obrońcę, zamknął Niedzielski, wpakował piłkę do siatki i uratował jeden punkt. Gospodarze nie mogli się z tym pogodzić, a dwóch z nich otrzymało jeszcze czerwone kartki.

Widzew II Łódź zremisował na wyjeździe z Polonią Piotrków Trybunalski 1:1 i utrzymał się na prowadzeniu w tabeli Betcris IV ligi. Za tydzień szlagier - mecz z drugim GKS-em Bełchatów.

23. kolejka Betcris IV ligi

Polonia Piotrków Trybunalski - Widzew II Łódź 1:1 (1:0)

1:0 - Adrian Malicki 45+1' (k.)

1:1 - Konrad Niedzielski 90+7'

Polonia: Jakub Kłys - Wiktor Jagodziński, Adam Raszewski, Daniel Nowaczyk, Oskar Pióro - Łukasz Chojecki, Damian Głowacki - Dawid Lenarcik (Adrian Gambka 79'), Dawid Przybysz, Mateusz Jakubiak (Adam Przybył 90+5') - Adrian Malicki (Patryk Sochacki 82')

Widzew II: Marcel Buczkowski - Dawid Owczarek (Daniel Chwałowski 66'), Hubert Lenart, Kamil Tlaga, Damian Pokorski - Łukasz Plichta, Maciej Kazimierowicz, Adam Dębiński (Ignacy Dawid 46') - Daniel Mąka, Konrad Niedzielski, Filip Przybułek (Kamil Cybulski 61', Mateusz Kempski 73')

Żółte kartki: Dawid Lenarcik, Damian Głowacki (Polonia)

Czerwone kartki: Szymon Malicki (98. minuta, za dyskusje), Patryk Grzesiuk (98. minuta, za dyskusje)

Sędziował: Paweł Malec (Łódź)