Bez przełamania

CLJ U-17

21 November 2022 13:11

Bardzo bliscy przełamania swojej niekorzystnej serii byli w sobotę juniorzy młodsi Widzewa Łódź. Niestety, podopieczni trenera Jakuba Grzeszczakowskiego nie utrzymali dwubramkowej przewagi i w ostatnim meczu pierwszej rundy Centralnej Ligi Juniorów U-17 przegrali z Hutnikiem Kraków 2:4.

Widzewiacy doznali porażek w czterech wcześniejszych spotkaniach, więc liczyli na to, że teraz wreszcie dopiszą do swojego konta trzy punkty. Początek wyjazdowego starcia z Hutnikiem mógł dać im spore powody do optymizmu. Przez większość pierwszej połowy to oni spisywali się lepiej, efektem czego były dwie zdobyte bramki. Wynik otworzył Dawid Musialski, a kilkanaście minut podwyższył go Oskar Stencel.

Niestety, czerwono-biało-czerwoni nie cieszyli się z wypracowanej zaliczki zbyt długo, bo krakowianie błyskawicznie złapali kontakt - po strzale głową, stojącego między słupkami Eryka Praissa pokonał Anthony Ikwuka. Na tym się nie skończyło - zanim jeszcze zawodnicy obu drużyn udali się do szatni, stan meczu wyrównał Tomasz Stanaszek. Do przerwy było więc 2:2.

W pierwszych dwudziestu minutach drugiej połowy rezultat się nie zmieniał - i Hutnik, i Widzew starały się przechylić szalę na swoją korzyść. Udało się to jednak gospodarzom, którym prowadzenie - po rykoszecie - dał Krystian Staniszewski. Łodzianie starali się odpowiedzieć, ale nie byli w stanie przedrzeć się przez obronę przeciwników. Ci wyprowadzili za to czwarty cios - wynik w końcówce ustalił ponownie Stanaszek.

Widzew przegrał z Hutnikiem 2:4, a w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17 plasuje się na jedenastym miejscu. Starcie z nowohucką ekipą było ostatnim w pierwszej rundzie sezonu, ale podopieczni trenera Grzeszczakowskiego nie kończą jeszcze grania. W tym roku czekają ich bowiem dwa spotkania przełożone z wiosny - za tydzień z Podlasiem Biała Podlaska, a za dwa - z AKS-em SMS-em Łódź.

Zobacz komplet wyników i tabelę CLJ U-17 [KLIKNIJ].

CLJ U-17: Hutnik Kraków - Widzew Łódź 4:2 (2:2)
Anthony Ikwuka 37', Tomasz Stanaszek 90+1', Krystian Staniszewski 61' - Dawid Musialski 25', Oskar Stencel 35'