Ładowanie...

kibice

biznes

WIDZEW - LECHIA

Ektraklasa

Zawsze w 13

sponsorzy

26 July 2022 09:07

Poddębice Gorące Źródła sponsorem meczu z Lechią Gdańsk

Poddębice Gorące Źródła zostały sponsorem pierwszego domowego meczu Widzewa Łódź w sezonie 2022/23 PKO BP Ekstraklasy.

 

Poddębice to miasto położone na złożach wód termalnych. Gorące źródła osiągają temperaturę 72 stopni. Właśnie na bazie bogactwa z wnętrza ziemi Poddębice liczą na rozwój i z nadzieją patrzą w przyszłość.

 

Woda termalna jest wykorzystywana m.in. w ciepłownictwie (ponad 70% mieszkańców miasta korzysta z ciepła geotermalnego) i produkcji dermokosmetyków. Stosuje się ją także do zabiegów balneologicznych w Poddębickim Centrum Zdrowia i można ją pić w Pijalni Wód Termalnych, która znajduje się na terenie Ogrodu Zmysłów.

 

Szeroki wachlarz wykorzystania wód termalnych uzupełnia Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji, w skład którego wchodzi 7 basenów zewnętrznych i wewnętrznych o łącznej powierzchni wody 2300 m.kw.

 

W Gminie Poddębice znajduje się także Zoo Safari Borysew, zabytkowy pałac nazywany perłą renesansu, a także Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie, gdzie w trakcie budowy stadionu Widzewa drużyna seniorów rozgrywała swoje mecze w roli gospodarza.

 

Mieszkańcy Gminy to ludzie sympatyczni i przedsiębiorczy, którzy zapraszają - "Po zdrowie do Poddębic, bo tu biją gorące źródła!"

 

Przypomnijmy, że Gmina Poddębice pełniła już rolę Sponsora Meczu w trakcie rywalizacji Widzewa na poziomie Fortuna 1 Ligi, a nawet jeszcze w IV lidze, w okresie wczesnej Reaktywacji. W minionym sezonie rywalem czerwono-biało-czerwonych w Sercu Łodzi była Puszcza Niepołomice, a patronat Poddębic przyniósł gospodarzom szczęście. Łodzianie w doliczonym czasie gry zdobyli bezcenną bramkę na wagę trzech punktów, które przybliżyły ich do wykonania zadania, jakim był awans do PKO BP Ekstraklasy. Liczymy na to, że w najbliższą niedzielę będzie podobnie!