Czy każdy posiadasz karnetu na mecze wiosenne będzie mógł, niezależnie od limitów kibiców na stadionie w czasie epidemii, przedłużyć swój karnet na Widzew?

Tak. Niestetty z uwagi na ograniczenia sanitarne nie ma jednak gwarancji obejrzenia wszystkich meczów na stadionie. Przygotowany przez klub system sprawi, że każdy z kibiców będzie miał możliwość obejrzeć jak najwięcej meczów.

Gdzie będzie można kupić/przedłużyć karnet?

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarne będzie można tego dokonać jedynie za pośrednictwem strony: https://karnety.widzew.com/.

Czy posiadacz karnetu na miejsce w sektorze A5 i A8 będzie mógł w tej samej cenie pozostać na dotychczasowym miejscu?

Tak. Zmianie ulegnie jedynie brama, za pośrednictwem której będzie mógł wejść na stadion (odpowiednio brama nr 1 i 7 z dedykowanymi dla posiadaczy karnetów na te sektory kołowrotkami). Pozostałe przywileje, takie jak dostęp do strefy VIP, sposób wyjścia na trybunę (przez Salę Kolumnową), dostęp do punktów gastronomicznych i toalet zostaną zachowane.

Czy będzie możliwość zwalniania miejsca dla dowolnej osoby?

Do czasu trwania obostrzeń epidemicznych i ograniczonej liczebności kibiców nie będzie takiej możliwości.

Czy będzie możliwość przepisania jednorazowo miejsca karnetowego na inną osobę?

Tak, ale tylko na innego posiadacza karnetu.

Czy będzie możliwość kupienia biletu na pojedyncze mecze Widzewa?

Tak, ale tylko w przypadku gdy dostępna pula miejsc na dany mecz nie zostanie w pełni wykorzystana przez posiadaczy karnetów.

Czy posiadacz karnetu może wybrać dowolny mecz domowy Widzewa, na którym będzie mógł pojawić się w czasie epidemii?

System nie umożliwia rezerwacji z wyprzedzeniem na konkretny mecz. Przed każdym meczem uruchamiany będzie dla posiadaczy karnetów specjalny system rezerwacyjny, w ramach którego obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń i zasada pierwszeństwa dla osób, które obejrzały dotąd najmniej meczów.

Na jakiej podstawie posiadacz karnetu wejdzie na mecz?

Do czasu obowiązywania obostrzeń sanitarnych uprawniać do wejścia na mecz będzie jedynie przydzielony danemu posiadaczowi karnetu bilet jednorazowy na konkretne spotkanie. Będzie on dostępny na koncie nabywcy i powinien zostać wydrukowany lub okazany na urządzeniu mobilnym.

Czy posiadacz karnetu na minioną rundę/sezon będzie musiał wymieniać kartę karnetową na nowy sezon?

Nie. Dotychczasowa karta karnetowa traci ważność, ale do czasu obowiązywania obostrzeń sanitarnych uprawniać do wejścia na mecz będzie przydzielany na dane spotkanie bilet, przypisany do karnetu funkcjonującego w formie elektronicznej.

Czy osoba, która nie miała w minionej rundzie karnetu, będzie mogła kupić karnet na nowy sezon?

Będzie to możliwe, jeżeli nie wszyscy dotychczasowi posiadacze karnetów przesłużą swoje abonamenty na kolejną rundę. Otwarta sprzedaż karnetów, w przypadku pozostania wolnych miejsc, ruszy 19 lutego.

Półtora roku temu zapisałem się na listę rezerwowych. Czy mam szansę kupić karnet na nowy sezon?

Będzie to możliwe, jeżeli nie wszyscy dotychczasowi posiadacze karnetów przesłużą swoje abonamenty na kolejną rundę. Sprzedaż karnetów dla osób z listy rezerwowych, w przypadku pozostania wolnych miejsc, odbędzie się 18 lutego.

Czy członek Klubu "1910" posiadający karnet na Widzew w sezonie 2020/2021 będzie miał prawo pierwszeństwa w przydzielaniu biletów na każdy mecz, podobnie jak odbywało się to w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020?

Obecny system nie przewiduje takie możliwości. W przyszłości, między innymi w zależności od liczby sprzedanych karnetów i obowiązujących ograniczeń dotyczących organizacji meczów, może to jednak ulec zmianie. Na prośbę OSK "Tylko Widzew" członkowie Klubu "1910" mogą jednak liczyć na odrębny termin na zmianę dotychczasowego miejsca karnetowego.

Czy posiadacze karnetów z zagranicy, planując z wyprzedzeniem przyjazd na wybrany mecz domowy Widzewa, mogą mieć pewność jego obejrzenia?

Niestety, z uwagi na zmieniające się warunki organizacyjne i duże zainteresowanie meczami Widzewa, system przewiduje zapisy tylko na najbliższy mecz. Natomiast osoba, która nie będzie zgłaszać się na wcześniejsze mecze będzie mogła zakładać, że z dużym prawdopodobieństwem otrzyma bilet na mecz, na który się zgłosiła. Formalnie jednak wcześniej nie będzie mogła sobie takiej możliwości zapewnić.

Czy będzie możliwość zakupu w sezonie 2020/2021 karnetu fundowanego?

Z uwagi na fakt, że klub obecnie nie może zagwarantować ich wykorzystania przy ograniczonej z powodu epidemii pojemności stadionu realizacja tej inicjatywy została zawieszona. Jest to jednak pomysł, który sprawdził się w przeszłości, dlatego gdy tylko pojawi się taka możliwość, karnety fundowane ponownie pojawią się w systemie karnetowym.

Czy klub jest przygotowany do organizacji meczów w czasie trwania epidemii?

Klub dokłada wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo i stworzyć odpowiednie warunki sanitarne uczestnikom spotkań domowych Widzewa. W związku z tym zaktualizowane i dostosowane do obowiązujących obostrzeń zostały wszelkie regulaminy związane ze sprzedażą karnetów/biletów czy organizacji meczów domowych. Każdy kibic kupujący karnet/bilet i przychodzący na mecz jest zobowiązany się z nimi zapoznać i bezwzględnie ich przestrzegać podczas wizyty na stadionie.