Blog Bogusława Kukucia
Powrót

Zagrali jak ostatni...

Powinienem mieć satysfakcję po poprzednim blogu, który zatytułowałem „Formalność tylko pozorna”. Niepokoje po zmianie trenera w Wikielcu na Arkadiusza Klimka i inne wywody poparłem ostrzeżeniem: „Dobrze byłoby gdyby Widzew koncentrował się mocniej przed spotkaniami z niżej notowanymi rywalami”.

Gdyby Widzew wygrał w Wikielcu 4:0, czyli tak wysoko jak tam zwyciężył lider z Aleksandrowa, to naraziłbym się na kpiny. Że jątrze, szerzę czarnowidztwo, szukam dziury w całym, dokuczam faworytom, przeszkadzam doświadczonym trenerom spokojnie budować silną drużynę, widzę negatywy, zamiast klaskać. Niestety znów „wykrakałem”. Ale mimo wszystko nie liczyłem, że łodzianie zagrają najsłabszy od mecz od dawna. Porównywalny może do jednej z czterech porażek czwartoligowych w sezonie 2015/2016 np. u siebie z Jutrzenką Warta 0:2 czy Mechanikiem Radomsko 1:2.

Ktoś powie, że następcy czterokrotnych mistrzów Polski po zmianie trenera jeszcze nie przegrali meczu, ale i tak zdołali zszokować swoich fanów remisem 2:2. Ten rezulatat padł na stadioniku, na którym beniaminek przegrał wszystkie 6 meczów, jakie rozgrywał po awansie. Ten punkt to historyczne osiagnięcie klubu z budżetem na sezon w wysokości 500 tys. zł. Kiedyś Widzew przechodził do historii futbolu nie tylko polskiego, a teraz tworzy historię drużyny, która gra z reklamą na koszulkach „Docieplenia Jajkowski”.

Nie jest prawdą, że z takimi beniaminkami w poprzednim sezonie widzewiacy przegrywali (to usłyszałem na pomeczowej konferencji). W Lubawie z ostatnim Motorem było 2:0 dla Widzewa, a w Wolominie z Huraganem 4:0 dla łodzian. Teza o postępie jest więc cokolwiek ryzykowna.

Dodajmy, że sobotni remis 2:2 w Wikielcu jest zasłużony. Z wyjątkiem ostatniego kwadransa, gdy gospodarze „kradli czas”, przez większość meczu GKS prowadził otwartą grę i nie stawiał „przysłowiowego” autobusu. Wyrównujące gole ostatnich w tabeli były przepiękne. Gościom dopisało nawet szczęście, bo w 52. minucie piłka po silnym strzale zza szesnastki Cezarego Nowińskiego trafiła w poprzeczkę. Co najmniej czterej miejscowi zawodnicy zasłużyli na noty wyższe niż najlepsi z przyjezdnych: zdobywca obu bramek Rafał Śledź, bramkarz Jacek Malanowski, Mateusz Jajkowski za widowiskowy drybling, którym minał trzech łodzian i zaliczył asystę oraz wspomniany Nowiński. Nie można narzekać na warunki pogodowe, ani zwalać winy za wpadkę na arbitra, bo Kamil Baranowski z Siedlec spisał się co najmniej dobrze.

Trenera Franciszka Smudę zapewniam, że na pomeczowych konferencjach już więcej nie będę mu zadawał głupich pytań np. dlaczego jego drużyna po raz kolejny po uzyskaniu czy odzyskaniu prowadzenia nie potrafi grać mądrze i szanować wyniku?

Strata Widzewa do lidera powiększyła się do 4 punktów. Sokół Aleksandrów wygrał 5 meczów z rzędu bez straty bramki (z bilansem goli 11-0). W sobotę drużyna trenera Piotra Kupki pokonała u siebie Huragan Morąg 2:0.

W sobotę o godz. 18 Widzew podejmował będzie Pelikana, którym w poprzednim sezonie w Łowiczu szczęśliwie wygrał 1:0, a wiosną przy Al. Piłsudskiego zwyciężył 2:0. Gości trenuje Marcin Płuska, pod wodzą którego widzewiacy awansowali do III ligi.

Komentarze
Dodaj komentarz
Marcin Szewczyk
Panie Redaktorze i tak bardzo delikatnie Pan się wypowiada. A tu czas na zmiany i to niestety mojego ulubionego trenera. A Pan trener niech nie opowiada głupot. Bo to nie tylko Real Madryt a nawet Cosmos. Zero zaangażowania, zero grania a pieniądze ogromne.
Zamieszczone 15.10.17 17:37.
Jan Czerwiński
Panie redaktorze. Jak ma być dobrze skoro w grze drużyny nie widać żadnej zmiany. Gra na zmęczenie przeciwnika to już nie te czasy, nawet w tej lidze są zespoły które nie dały się zabiegać Widzewowi. Nikt nas się nie boi jak wymyślił sobie to F. Smuda. Nudny jednostajny styl ataku pozycyjnego, brak zmian tempa. Przeciwnikowi wystarczy dwóch wybieganych zawodników z przodu i leżymy. Trenerzy z tej ligi maja RTS rozpracowany od dawna. W brew marzeniom trenerskiej legendy. Ukłony.
Zamieszczone 15.10.17 20:41.
Rafał Szagała
A co Pan sądzi o meczu gks wikielec z Legią 2 warszawa jestem kibicem Wikielca moim zdaniem z wami trochę było farta ale już z Legią było pewnie i mieliśmy jeszcze więcej lepszych okazji na bramkę niż legia
Zamieszczone 30.10.17 18:15.

Najnowsza Galeria

Widzew II Łódź - Włókniarz Pabianice 18.05.2019

Widzew II Łódź - Włókniarz Pabianice 18.05.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 74
2 Lechia Tomaszów Mazowiecki 74
3 Sokół Aleksandrów Łódzki 66
4 Polonia Warszawa 62
5 Olimpia Zambrów 56
6 Kaczkan Huragan Morąg 54
7 Ursus Warszawa 53
Pełna tabela