Podsumowanie 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy

WIDZEW - LECH

19 March 2023 20:03

Starciem Widzewa z Lechem zakończyła się 25. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Był to ostatni mecz przed przerwą reprezentacyjną.

Tę serię gier zaczęły zespoły Górnika Zabrze i Wisły Płock. Goście do przerwy prowadzili dwoma bramkami, jednak gospodarze walcząc do końca przechylili szalę na swoją stronę. Damian Rasak zdobyl gola kontaktowego, a kilka minut później było już 2:2. Wynik w 87. minucie ustalił Lukas Podolski. W meczu przyjaźni, który był rozgrywany w Radomiu górą była Legia Warszawa. Stołeczny klub zdobył komplet punktów po bramkach Josue i Macieja Rosołka.

W sobotę trzykrotnie oglądaliśmy remisowe starcia. Najpierw punktami podzieliły się Śląsk Wrocław i Stal Mielec - co ciekawe jedyne dwa gole, które padły w tym meczu, zostały strzelone w pierwszych dziesięciu minutach. Emocjonująco rozpoczął się mecz Jagielloni Białystok z ekipą z Lubina. Zagłębie otworzyło wynik już w 1. minucie gry. Na kolejne trafienia musieliśmy czekać dość długo. W 54. minucie wyrównał Marc Gual, później za sprawą Michała Pazdana Jaga zdołała nawet wyjść na prowadzenie, jednak ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2.

W Szczecinie nie oglądaliśmy goli. Pogoń i Korona Kielce mogły więc dopisać do swoich kont po jednym punkcie. Zupełnie inaczej było w Częstochowie. Aktualny lider tabeli zwyciężył Cracovię aż 4:1, pomimo początkowego prowadzenia zespołu z Krakowa. Warta Poznań wygrała przed własną publicznością z Lechią Gdańsk 2:0 i tym samym awansowała w ligowej tabeli przed Widzew Łódź.

Miedź Legnica natomiast zaliczyła czwarty mecz bez zwycięstwa z rzędu. Tym razem w starciu z nią górą był Piast Gliwice. Kolejkę zakończyliśmy w Łodzi, gdzie przyjechał aktualny mistrz Polski. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis, dopiero w 71. minucie do siatki przyjezdnych trafił Bartłomiej Pawłowski. Niestety nie wystarczyło to na pucharowicza, który szybko zdobył dwa gole i wywiózł z Łodzi komplet oczek.

Zobacz pełną tabelę W TYM MIEJSCU [KLIKNIJ].

Podsumowanie 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy:

Górnik Zabrze - Wisła Płock 3:2 (Damian Rasak 57', Lukas Podolski 61', 87' - Mateusz Szwoch 17', Dawid Kocyła 45+1')

Radomiak Radom - Legia Warszawa 0:2 (Josue (k.) 45+1', Maciej Rosołek 73')

Śląsk Wrocław - Stal Mielec 1:1 (Erik Exposito 7' - Rauno Sappinen 10')

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 2:2 (Marc Gual 54', Michał Pazdan 72' - Sasa Zivec 1', Kacper Chodyna 75')

Pogoń Szczecin - Korona Kielce 0:0

Raków Częstochowa - Cracovia 4:1 (Vladislavs Gutkovskis 38', Bartosz Nowak 59', Ivi Lopez 65', Marcin Cebula (k.) 84' - Michał Rakoczy 16')

Warta Poznań - Lechia Gdańsk 2:0 (Kajetan Szmyt 26', Stefan Savić 81')

Miedź Legnica - Piast Gliwice 0:1 (Jorge Felix 23')

Widzew Łódź - Lech Poznań 1:2 (Bartłomiej Pawłowski 71' - Filip Marchwiński 73', Kristoffer Velde 78')