Aktualności

Zwycięstwo nad AS Saint-Etienne w ostatniej RETROnsmisji

Pasjonujący cykl historycznych meczów Widzewa Łódź na antenie klubowej telewizji dobiega końca. Ostatnim materiałem, który ukaże się w ramach RETROnsmisjI będzie pierwszy mecz pomiędzy Widzewem, a AS Saint-Etienne.

Ostatnia odsłona cyklu re-transmisji będzie poświęcona rywalizacji z końca lat 80, kiedy podopieczni trenera Stanisława Świerka mieli zmierzyć się z utytułowanym AS Saint-Etienne, ówcześnie jednej z najmocniejszych francuskich drużyn piłkarskich, regularnie kolekcjonującej tytuły. O sile "Zielonych" świadczył wynik z 1976 roku, kiedy ich zespół dotarł aż do finału Pucharu Europy, gdzie uległ Bayernowi Monachium. 

Pierwsze starcie dwumeczu miało wiele podtekstów, a kibice ostrzyli sobie zęby na pojedynek pomiędzy Zbigniewem Bońkiem, a Michelem Platinim, którzy znali się z meczu Argentyna - Reszta Świata, rozegranego 25 czerwca 1979 roku. Widzewiacy po wyrównanych bojach z Manchesterem City i PSV Eindhoven nie byli już w Europie drużyną anonimową, dlatego Francuzi podeszli do starcia poważnie. Do Polski przyjechał dyrektor sportowy klubu Pierre Garonnaire, który obserwował łodzian w trakcie meczu z Odrą Opole i z uznaniem odniósł się chociażby do gry Marka Pięty. Innymi znanymi zawodnikami w barwach obu zespołów był między innymi Stanisław Burzyński, Johnny Rep oraz Dominic Rocheteau.

Spotkanie z Saint-Etienne przyciągnęło na stadion 35 tysięcy widzów, których - jak czytamy w ówczesnej prasie - proszono o wcześniejsze przybycie na stadion przy al. Unii 2 oraz o niewnoszenie napojów alkoholowych na teren obiektu. Wszystko po to, by zapewnić szybkie i sprawne wejście na mecz, którym żyła cała Łódź. Starcie miało obserwować również aż 44 przedstawicieli francuskich mediów.

Początek RETROnsmisji  zaplanowano tradycyjnie na sobotę, na godz. 18:00, oczywiście na antenie WidzewTV (SUBSKRYBUJ) oraz na oficjalnym profilu klubu na Facebooku (POLUB). W planach ostatniej odsłony cyklu nie brakuje rozmów z bohaterami meczu z 19 września 1979 roku, telefonów od widzów, interaktywnego czatu oraz konkursów z nagrodami.

Liczymy na to, że finał naszej historycznej wyprawy przyniesie widzom wiele emocji i satysfakcji, podobnie jak wszystkie wcześniejsze odcinki!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 05.08.2020

Trening 05.08.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 63
2 Widzew Łódź 59
3 GKS Katowice 59
4 Bytovia Bytów 52
5 Resovia 52
6 Stal Rzeszów 51
7 Garbarnia Kraków 50
Pełna tabela