Aktualności

Zwycięski weekend Akademii Widzewa

Majówka upłynęła drużynom młodzieżowym Widzewa pod znakiem wielu goli i ogromu emocji. Mimo niesprzyjającej aury, młodzi zawodnicy dobrze zaprezentowali się w starciach na wszystkich szczeblach rozgrywek.

W niedzielę rezerwy Widzewa podejmowały przy ul. Małachowskiego ekipę Orła Parzęczew. Mecz odbył się w strugach deszczu i do pewnego czasu był wyrównany - po golach Mateusza Malca i Merveille’a Fundambu czerwono-biało-czerwoni schodzili na przerwę z wynikiem 2:1. W drugiej części spotkania Widzewiacy wrzucili wyższy bieg i ostatecznie ustalili wynik pojedynku na 5:2, umacniając się na szczycie tabeli.

Majowy weekend rozpoczęto jednak już w sobotę, kiedy to drużyna juniorów młodszych Widzewa pokonała w starciu derbowym rówieśników z ŁKS-u 1:0 w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej B1 Junior Młodszy. Nie był to jednak koniec piłkarskich i derbowych emocji. Tuż po zakończeniu wcześniejszego spotkania o godz. 12:30 na murawę wyszli zawodnicy I Ligi Wojewódzkiej B2 Junior Młodszy i powtórzyli wynik kolegów, pokonując rywala zza miedzy również 1:0.

Derbowych spotkań było w sobotę więcej - trampkarze Widzewa z bloku C pokonali ŁKS 6:0 (drużyna C1) i 3:2 (drużyna C2, na boisku rywala). Ostatni pojedynek z drużyną ŁKS-u - starcie młodzików w ramach I Ligi Wojewódzkiej D1 Młodzik - zakończył się remisem 1:1, po pasjonującej walce tak młodych Widzewiaków jak i ich rywali.

Jednak nie tylko derbami można było emocjonować się w trwający jeszcze długi weekend. Kolejna drużyna młodzików pojechała 1 maja do Zgierza na mecz z miejscowym Borutą. Nasi zawodnicy strzelili siedem goli, nie stracili żadnego i wrócili do Łodzi z kompletem punktów. Dobry mecz rozegrali również w sobotę o 16:30 gracze drużyny D2, którzy pokonali na własnym obiekcie Kolejarza Łódź 6:1.

Młodzieżowy weekend zwieńczył mecz w Lidze Makroregionalnej U-19, w którym drużyna Widzewa podejmowała GKS Bełchatów. Zawodnicy bloku A pokonali przyjezdnych 5:0, a transmisję z tego meczu można było obejrzeć w WidzewTV [Widzew Łódź – GKS Bełchatów (Liga Makroregionalna U-19, 2.05.2021)].

Łódzka klasa okręgowa

Widzew II Łódź – Orzeł Parzęczew 5:2 (2:1)

Bramki dla Widzewa: 2x Telestak, Malec, Fundambu, Rudol

Liga Makroregionalna U19 Grupa A

Widzew Łódź – GKS Bełchatów 5:0 (3:0)

Bramki dla Widzewa: 2x Szcześniak, Pokorski, Gołda, Przybułek

I liga wojewódzka B1 Junior Młodszy

Widzew Łódź – ŁKS Łódź 1:0 (0:0)

Bramki: Machałek

I liga wojewódzka B2 Junior Młodszy

Widzew Łódź – ŁKS Łódź 1:0 (0:0)

Bramki: Bazler

I liga wojewódzka C1 Trampkarz

Widzew Łódź – ŁKS Łódź 6:0 (4:0)

I liga wojewódzka C2 Trampkarz

ŁKS Łódź - Widzew Łódź 2:3 (1:3)

I liga wojewódzka D1 Młodzik

ŁKS Łódź - Widzew Łódź 1:1 (0:0)

D1 Młodzik Grupa 4

MKP Boruta II Zgierz - Widzew II Łódź 0:7 (0:3)

D2 Młodzik Grupa 1

Widzew Łódź – Kolejarz Łódź 6:1 (4:0)


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

40-lecie pierwszego mistrzostwa Polski

40-lecie pierwszego mistrzostwa Polski

Tabela rozgrywek

6 Górnik Łęczna 56
7 Miedź Legnica 51
8 Odra Opole 49
9 Widzew Łódź 46
10 Sandecja Nowy Sącz 45
11 Chrobry Głogów 44
12 Korona Kielce 41
Pełna tabela