Aktualności

Zrobić pierwszy mały krok do celu

Zapowiedź meczu Zawisza Pajęczno - Widzew Łódź

W dniu Święta Wojska Polskiego, które obchodzone jest corocznie 15 sierpnia przypada również inauguracyjny mecz nowego Widzewa. Pierwszy mecz „Czerwonej Armii” Witolda Obarka rozpocznie się o godzinie 17:00 w Pajęcznie. RTS zmierzy się z tamtejszym Zawiszą.

Zawisza Pajęczno jest drużyną ze środka tabeli IV ligi, grupy łódzkiej. Nasi przeciwnicy w ubiegłym sezonie zanotowali 14 wygranych, 6 remisów oraz 14 porażek co pozwoliło zająć 10 pozycję w tabeli. Wyniki z poprzedniego sezonu są niejednoznaczne, mimo zajmowanej lokaty – drużyna Pajęczna potrafiła wygrywać z najlepszymi z ligi, ale również znacząco przegrywać z najsłabszymi. W dwóch kolejkach strzeli 8 bramek by w następnych trzech stracić ich 10. Ich najdłuższa passa bez porażki to tylko 3 mecze (3 zwycięstwa). Trudno powiedzieć jak rozpoczną ten sezon, jednak patrząc wstecz można spodziewać się wszystkiego.

Z drugiej strony drużyna, która została zbudowana w przeciągu miesiąca, mająca walczyć o powrót do Ekstraklasy w kolejnych latach i przywrócenie świetności Wielkiego Widzewa. Włodarzom naszego klubu udało się pozyskać kilku znanych zawodników m.in. Adriana Budkę, Princewilla Okachiego czy Vladimira Bednara (cały skład można zobaczyć tutaj). Na ławce jako trener zasiadł Witold Obarek, który w okresie przygotowawczym nie pozwalał zbyt wiele odpocząć chłopakom, gdyż jak sam mówił „tu jest Widzew, tu nie ma czasu na odpoczynek”. Apogeum okresu przygotowawczego do rozgrywek IV ligi zostało osiągnięte w pierwszym tygodniu sierpnia, gdzie Widzewiacy rozegrali 5 meczów w przeciągu 7 dni, zważając na panujące temperatury był to morderczy wysiłek. Ostatni z meczów sparingowych - efektowne zwycięstwo ze Stalą Głowno 7:1 może napawać optymizmem. Wydaje się, że drużyna ma mocne podstawy i wreszcie z nadzieją możemy oczekiwać nadchodzącego sezonu.

Tym razem nikt nie obieca, że po meczu z Zawiszą spadniemy z krzeseł. Nie oczekujmy, że gra naszego klubu będzie „Mistrzostwem Świata”. Wystarczy, aby nasza drużyna zrobiła pierwszy mały krok do celu.

Weryfikację umiejętności obydwu drużyn i włożonego trudu w okres przygotowawczy będziemy mogli ujrzeć już w tą sobotę, 15 sierpnia 2015 roku o godzinie 17 na stadionie w Pajęcznie.

Wszyscy na Widzew!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela