Znów nie tym razem - relacja z meczu z Artego Bydgoszcz

Nie udało się przerwać złej passy meczów bez zwycięstwa. Zamiast wygranej łodzianki poniosły piątą porażkę z rzędu, przegrywając z Artego Bydgoszcz.

Zespół prowadzony przez trenera Piotra Rozwadowskiego przystąpił do meczu osłabiony brakiem dwóch kluczowych zawodniczek: Angel Robinson oraz Marty Urbaniak. Początek spotkania rozpoczął się optymistycznie dla drużyny gospodyń - od celnego rzutu za trzy punkty Sylwii Bujniak. Łódzka zawodniczka powtórzyła akcję przy stanie 5:5, dzięki czemu w początkowej fazie pierwszej kwarty widzewianki utrzymywały nieznaczną przewagę w wysokości trzech punktów. Niestety, z czasem inicjatywę zaczęły przejmować koszykarki z Bydgoszczy. Prym wiodły Julie McBride oraz Maurita Reid, które wspólnie zdobyły w tej części gry trzynaście punktów.

W drugiej odsłonie zawodniczki Artego sukcesywnie powiększały przewagę przy nieskutecznej grze łodzianek. Do skutecznie rzucających Amerykanek po stronie przeciwniczek dołączyły Polki - była widzewianka, Aleksandra Pawlak oraz Elżbieta Międzik. Po stronie gospodyń, najczęściej punktującymy w drugich dziesięciu minutach były Bujniak oraz Aleksandra Kaja, które rzuciły po cztery "oczka". Po dwóch kwartach łodzianki przegrywały 26:40.

W następnych dwóch kwartach zawodniczki trenera Tomasza Herkta utrzymywały wypracowaną przewagę. Popis swoich umiejętności pokazała Pawlak, rzucając w trzeciej odsłonie cztery celne "trójki". W szeregach widzewianek ciężar gry wzięła Tynikki Crook, która zdobyła w krótkich odstępach czasowych osiem punktów (w całym meczu - dziesięć). Ostatecznie mecz zakończył się porażką dwudziestoma punktami - 54:74.

Łodzianki wciąż znajdują się na ósmym miejscu, które premiuje awansem do fazy play-off. Niestety, z drugiej strony, koszykarki Widzewa przegrały już po raz piąty z rzędu. Trzeba przyznać jednak, że sobotni rywal należy do czołówki Tauron Basket Ligi Kobiet. Dzięki zwycięstwu w hali Parkowej koszykarki trenera Herkta umocniły się na drugim miejscu w tabeli. Następny mecz widzewianki znów rozegrają u siebie. Przeciwniczkami trenera Rozwadowskiego będzie zespół JTC Pomarańczarni MUKS Poznań.

Widzew Łódź - Artego Bydgoszcz 54:74 (11:17, 15:23, 18:20, 10:14)

Widzew: Sylwia Bujniak 13, Aleksandra Wajler 10, Tinikki Crook 10, Aleksandra Kaja 6, Aija Brumermane 6, Lidia Niedzielska 5, Katarzyna Kenig 4, Julia Adamowicz 0.

Artego: Julie McBride 18, Aleksandra Pawlak 16, Maurita Reid 14, Elżbieta Międzik 11, Martyna Koc 7, Darxia Morris 4, Karina Szybała 4, Edyta Faleńczyk 0, Karolina Puss 0.