Aktualności

Znamy terminarz sparingów Widzewa

Czerwono-biało-czerwoni przed rundą wiosenną rozegrają dziewięć spotkań sparingowych. Pierwszy z nich odbędzie się 28 stycznia 2017 roku.

Przygotowania do rundy rewanżowej sezonu 2016/2017 piłkarze Widzewa rozpoczną od meczu sparingowego z Victorią Sulejówek, czyli wiceliderem czwartej ligi południowej grupy mazowieckiej. Tydzień później widzewiakom przyjdzie mierzyć się z liderem łódzkiej czwartej ligi, Wartą Sieradz. Na mecz z aspirującymi do awansu czwartoligowcami piłkarze z al. Piłsudskiego wychodzić będą jeszcze dwukrotnie - 18 lutego czeka ich mecz z trzecimi w tabeli Zjednoczonymi Bełchatów, zaś w sprawdzianie generalnym tydzień przed startem rundy wiosennej III ligi widzewiaków egzaminować będzie Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

W środę, 8 lutego, czerwono-biało-czerwoni zmierzą się z drużyną z wyższej klasy rozgrywkowej, czyli drugoligową Polonią Bytom. To jeden z trzech sparingpartnerów z trzeciego poziomu rozgrywkowego, z którymi Widzew będzie rywalizował w przerwie zimowej. 15 lutego łodzianie rywalizować będą z liderem II ligi, Rakowem Częstochowa, a 22 lutego rywalem RTS będzie Legionovia Legionowo. Klub z al. Piłsudskiego będzie więc zimą grał z przedstawicielami każdej części tabeli ligi, do której wiosną będzie chciał awansować. Raków prowadzi w drugoligowej stawce, Legionovia jest zespołem środka tabeli, zaś Polonia Bytom okupuje ostatnie miejsce w lidze i w zbliżającej się rundzie będzie walczyć o utrzymanie.

"Na papierze" najsilniejszym sparingpartnerem będzie drużyna z zaplecza LOTTO Ekstraklasy, czyli Olimpia Grudziądz. Piłkarze Jacka Paszulewicza zajmują 12. miejsce w pierwszoligowej tabeli, a w ostatniej kolejce pokonali na wyjeździe 3:0 Podbeskidzie Bielsko Biała. Listę sparingpartnerów zamyka ostatni przeciwnik Widzewa w trzeciej lidze, a zarazem jedyny przedstawiciel tego poziomu rozgrywkowego na liście. 11 lutego czerwono-biało-czerwoni będą mieli okazję do rewanżu w meczu z Sokołem KONSPORT Aleksandrów Łódzki.

Terminarz sparingów Widzewa przed rundą wiosenną:

28 stycznia - Victoria Sulejówek (IV liga)

4 lutego - Warta Sieradz (IV liga)

8 lutego - Polonia Bytom (II liga)

11 lutego - Sokoł KONSPORT Aleksandrów Łódzki (III liga)

15 lutego - Raków Częstochowa (II liga)

18 lutego - Zjednoczeni Bełchatów (IV liga)

22 lutego - Olimpia Grudziądz (I liga)

25 lutego - Legionovia Legionowo (II liga)

4 marca - Pogoń Grodzisk Mazowiecki (IV liga)

11/12 marca - start rozgrywek III ligi 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 12.03.2020

Trening 12.03.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela