Aktualności

Znakomite wyniki medialne Widzewa!

Fakt, że Widzew Łódź to marka rozpoznawalna w całym kraju, a także i w Europie, nie powinien budzić wątpliwości. Dla wielu (zwłaszcza kibiców łódzkiego klubu) jest to stwierdzenie oczywiste. Do klubu dotarły kolejne dane, które jeszcze mocniej potwierdzają tę tezę. Widzew przyciąga!

O łódzkim klubie zrobiło się wyjątkowo głośno jeszcze przed rozpoczęciem bieżącej rundy. Wszystko za sprawą kibiców, którzy zakupili aż 15 310 karnetów, bijąc tym samym rekord Polski wszech czasów. Fakt ten został odnotowany w mediach - zarówno ogólnokrajowych, jak i zagranicznych. Widzew na nowo zasłynął w całej Europie - dzięki swoim oddanym fanom, którzy aktywnie przyczyniają się do odbudowy klubu.

Łódzcy kibice nie przestają zawstydzać sympatyków zespołów z wyższych klas rozgrywkowych, regularnie zjawiając się na nowo oddanym obiekcie przy alei Piłsudskiego w liczbach wyrażanych za pomocą pięciu cyfr. W bieżącej rundzie Widzew rozegrał na swoim stadionie już sześć spotkań. Każde z nich średnio oglądało aż 15 181 żywiołowo dopingujących kibiców. Zestawiając ten wynik ze średnimi frekwencjami klubów Ekstraklasy, tylko trzy z nich na obecną chwilę mogą pochwalić się lepszym rezultatem – Lech Poznań (19852 kibiców/mecz), Legia Warszawa (19468 kibiców/mecz) oraz Lechia Gdańsk (17457 kibiców/mecz)*.

Dodatkowo, klub uruchomił w systemie biletowym mechanizm, za pomocą którego posiadacze karnetów mogą zbyć swoje miejsca na konkretny mecz, jeśli wiedzą, że nie będą mogli obejrzeć go na stadionie. Dzięki tej innowacji, Widzew może pochwalić się średnią sprzedażą 18322 wejściówek na każde domowe spotkanie - sumując liczby sprzedanych karnetów oraz biletów na miejsca zwolnione.

Przedsezonowa karuzela karnetowa w wykonaniu kibiców czerwono-biało-czerwonych przełożyła się na zainteresowanie ze strony telewizji. Mecz otwarcia na nowym stadionie przy alei Piłsudskiego z Motorem Lubawa, który odbył się 18 marca, transmitowały regionalne stacje TVP (TVP3 Łódź, TVP3 Warszawa, TVP3 Opole oraz TVP3 Olsztyn). Według danych, jakie klub otrzymał od Wydziału Reklamy i Marketingu TVP S.A. Oddział w Łodzi, sumując wyniki oglądalności (zasięgi skumulowane) wszystkich wymienionych stacji, pierwszą połowę tego spotkania obejrzało 262 166, a drugą - 156 807 widzów! Tym samym, oglądalność pierwszych czterdziestu pięciu minut tego spotkania jest drugą co do wielkości w bieżącym sezonie w kraju, biorąc pod uwagę ligowe starcia! Z danych Nielsen Audience Measurement, które udostępnione zostały portalowi wirtualnemedia.pl przez Codemedia, większą widownię zebrało tylko jedno spotkanie Lotto Ekstraklasy: Lech Poznań - Legia Warszawa, które odbyło się 9 kwietnia **.

Świetne wyniki oglądalności wygenerowały także derby Łodzi, które rozegrane zostały jesienią na stadionie przy al. Unii. Według badania wykonanego przez firmę Pentagon Research, ten mecz oglądało około 183 tys. telewidzów, a marka LV BET, której właściciel jest sponsorem Widzewa, okazała się najczęściej pokazywaną spośród wszystkich. Powyższe fakty dowodzą, że mecze klubu z siedzibą przy alei Piłsudskiego przyciągają uwagę ogólnokrajowej społeczności niezależnie od poziomu rozgrywkowego. Taka sytuacja stwarza znakomite warunki potencjalnym sponsorom na ekspozycję swoich marek na szerszą skalę. W Widzewie siła!

* - na podstawie danych dostępnych na oficjalnej stronie Ekstraklasy – www.ekstraklasa.org

** - http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ogladalnosc-lotto-ekstraklasa-2016-2017-hitowe-mecze

***

Gorąco zapraszamy do współpracy przedstawicieli firm chętnych do zainwestowania w sport poprzez sponsoring. Jedną z wielu atrakcyjnych form ekspozycji marki podczas spotkań domowych Widzewa jest sponsoring na bandach LED. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat warunków współpracy zachęcamy Państwa do kontaktu z Łukaszem Koleckim (mail: lukasz.kolecki@widzew.com, tel. 605 537 780).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta w SP 6 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela