Aktualności

Zmiennicy dali zwycięstwo - relacja z meczu juniorów starszych

Po sukcesie seniorów w meczu z Zawiszą Rzgów, przyszedł czas na walczących o Centralną Ligę Juniorów piłkarzy z rocznika 1997/98, którzy wygrali ważny wyjazdowy mecz z Wartą Sieradz 2:1

O tym, że Warta Sieradz postawi młodym widzewiakom trudne warunki, wiadomo było już przed meczem. W rundzie jesiennej juniorzy z Sieradza okazali się lepsi od podopiecznych Sławomira Kraski, wygrywając 2:0. Marzenia o Widzewie w Centralnej Lidze Juniorów nie są jednak mrzonką, co czerwono-biało-czerwoni udowodnili w pierwszym wiosennym meczu. Pomimo tego, że piłkarze z rocznika 1997/98 kończyli mecz z Ceramiką w dziewiątkę, to udało im się przywieźć z trudnego terenu w Opocznie cenny punkt.

Teraz w grę wchodziło tylko zwycięstwo i cel udało się zrealizować, chociaż spotkanie nie należało do najłatwiejszych. Prowadzenie, podobnie jak w poprzedniej kolejce, objęli rywale Widzewa, którzy otworzyli wynik meczu cztery minuty przed gwizdkiem kończącycm pierwszą część meczu. Trener Kraska dokonał więc dwóch zmian w składzie, które odmieniły losy spotkania. Z boiska zeszli Tomasz Saliński i Jakub Mazurek, na placu gry pojawili się natomiast Marcin Pieńkowski i Adrian Olszewski. O tym, że trener „miał nosa”, mogliśmy się przekonać w 52. minucie. Trenujący na co dzień z pierwszą drużyną Pieńkowski wyrównał wynik meczu, zaś trzy minuty później prowadzenie Widzewowi dał Olszewski.

Oprócz Pieńkowskiego, w drużynie Sławomira Kraski i Marcina Pipczyńskiego wystąpiło dwóch zawodników, którzy znajdują się w kadrze Marcina Płuski. Widzewskiej bramki strzegł Michał Choroś, zaś utrudnić życie defensorom Warty próbował Adrian Kralkowski. Warto odnotować, że na stadionie w Sieradzu pojawiło się kilkudziesięciu kibiców Widzewa z okolicznych fanclubów, którzy dopingowali młodych widzewiaków w walce o awans do CLJ. Następna batalia już w sobotę, kiedy to piłkarze Kraski w roli gospodarza będą podejmować rywala z tego samego miasta. Derbowym rywalem będzie AKS SMS Łódź, a mecz rozpocznie się o godzinie 11.

Warta Sieradz (U-18) - RTS Widzew Łódź (U-18) 1:2

Bramki dla Widzewa: Marcin Pieńkowski 52’, Adrian Olszewski 55’

Widzew: Michał Choroś - Maciej Danaburski, Jakub Wasilewski, Jakub Szuman, Michał Stasiak - Kamil Wielgus - Adrian Kralkowski, Sebastian Mucha, Mateusz Wierucki (Kacper Leszczyński) - Tomasz Saliński (Adrian Olszewski), Jakub Mazurek (Marcin Pieńkowski).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wokół meczu z Victorią Sulejówek 10.03.2018

Wokół meczu z Victorią Sulejówek 10.03.2018

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 38
2 Sokół Aleksandrów Łódzki 38
3 Lechia Tomaszów Mazowiecki 33
4 Ursus Warszawa 31
5 Huragan Morąg 30
6 Polonia Warszawa 30
7 Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 29
Pełna tabela