Aktualności

Zmiany w MUKS Widzew Łódź

Pora na kolejny raport z koszykarskich parkietów. W zespole MUKS Widzew Łódź doszło do kolejnych zmian.
W zeszłym miesiącu informowaliśmy o pierwszych zmianach, jakie zaszły w łódzkim zespole. Na stanowisku trenera w najbliższym sezonie zobaczymy Dariusza Raczyńskiego, doszło również do kilku roszad kadrowych. Nowymi zawodniczkami Widzewa zostały Magda Pisera, Julia Drop oraz Angela Beadle. Nie obyło się również bez pożegnań. Marta Urbaniak reprezentować będzie barwy MKS Polkowice, a Julia Adamowicz - Energi Toruń. Prawdopodobnie na parkiecie nie będziemy mogli oglądać również Aiji Brumermane.

Klub bardzo chciał, aby w Widzewie występowały nadal Aleksandra Wajler oraz Sylwia Bujniak. Udało się jednak zatrzymać tylko jedną zawodniczkę. Pierwsza z nich postanowiła opuścić drużynę i w najbliższym sezonie występować będzie w ekipie MKK Siedlce. Bujniak zaś zdecydowała się pozostać w Łodzi i podpisała kolejny kontrakt. Jest to kluczowa zawodniczka Widzewa, aktualna seniorska reprezentantka Polski, a także podstawowa zawodniczka kadry U-20. W dużym stopniu przyczyniła się również do wywalczenia  przez łodzianki srebrnego medalu Mistrzostw Polski U-22.

Na dłużej w Widzewie pozostanie również Natalia Gzinka. Tę zawodniczkę kibice kojarzą przede wszystkim z młodzieżowych grup łódzkiego klubu. Wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski U-16 i wicemistrzostwo U-22. Od początku gry w Widzewie jest podstawową zawodniczką drużyn, w których występuje. Gzinka występuje na pozycji skrzydłowej.

W zespole w najbliższych rozgrywkach pojawi się również inna skrzydłowa. Kontrakt z klubem podpisała Klaudia Gertchen. 20-latka w minionym sezonie była w szerokim składzie reprezentacji Polski U-20 oraz zaliczyła dziewięć spotkań na boiskach Tauron Basket Ligi Kobiet w barwach MUKS Poznań.

Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

GKS Katowice - Widzew Łódź 12.07.2020

GKS Katowice - Widzew Łódź 12.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela