Aktualności

Zmarł Zygmunt Szamałek, zasłużony działacz Widzewa

Dzisiaj dotarła do klubu smutna wiadomość. W czwartek, w wieku 84 lat zmarł Zygmunt Szamałek, były piłkarz, a potem m.in. opiekun grup młodzieżowych i działacz Widzewa. To dzięki niemu na stadionie RTS-u pojawiły się w latach 80. ubiegłego wieku słynne jupitery.

O tej historii i zaangażowaniu Zygmunta Szamałka w budowę masztów ze sztucznym oświetleniem szerzej pisaliśmy w marcu tego roku w tekście, który możecie przeczytać pod tym linkiem. To właśnie Szamałek, który był wtedy działaczem Widzewa, podczas jednej ze służbowych wizyt w Pile dowiedział się o nowych, nieużywanych jupiterach na miejscowym stadionie i po rozeznaniu sprawy szybko powiadomił prezesa Ludwika Sobolewskiego. Ten długo się nie zastanawiał i dzięki pomocy Zygmunta Szamałka rozpoczęła się operacja ściągnięcia jupiterów na stadion Widzewa.

Szamałek był związany z Widzewem od wielu lat, najpierw jako młody piłkarz - trampkarz, a potem junior. Jego przygodę z piłką przerwała kontuzja kolana. - Następnie pracował w klubie jako kierownik sekcji piłki nożnej i opiekun drużyn młodych piłkarzy - opowiada zięć Zygmunta Szamałka, Stefan Mogliński. Co ciekawe, Szamałek był jednym z tych działaczy Widzewa, którzy w latach 70. odpowiadali za transfery piłkarzy. Brał m.in. udział w ściągnięciu do RTS-u Zbigniewa Bońka.

W styczniu 2009 roku Szamałek był jednym z głównych inicjatorów powstania Koła Seniorów Klubu Sportowego Widzew Łódź. Został jego pierwszym przewodniczącym. Przez ostatnie lata życia nadal aktywnie uczestniczył w życiu środowiska byłych działaczy Widzewa i żywo interesował się tym wszystkim, co dzieje się w klubie. - Jeszcze niedawno przeżywał zarówno zwycięstwa, jak i porażki obecnej drużyny po wznowieniu ligowych rozgrywek - wspomina Stefan Mogliński.

Pogrzeb Zygmunta Szamałka odbędzie się we wtorek 14 lipca, o godzinie 13:10 na cmentarzu katolickim na Zarzewie.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 16.05.2021

Widzew Łódź - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 16.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 43
9 Chrobry Głogów 42
10 Widzew Łódź 41
11 Sandecja Nowy Sącz 40
12 Korona Kielce 38
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela