Aktualności

Zmarł Sławomir Trojanowski, wychowanek i były piłkarz Widzewa

Dzisiaj dotarła do nas smutna informacja. W wieku 60 lat zmarł Sławomir Trojanowski, były piłkarz Widzewa, który grał w drużynie rezerw, a potem w zespole oldbojów.

- Pamiętam jak kiedyś na obóz z pierwszym zespołem pojechało kilku chłopaków z drugiej drużyny. Byli w tej grupie m.in. Jurek Łuczyński, który potem zagrał kilka razy w ekstraklasie, oraz właśnie Sławek Trojanowski. Jemu wtedy nie udało się przebić do pierwszej drużyny, bo było o to bardzo trudno. Była duża konkurencja wtedy w zespole - wspomina Andrzej Możejko, słynny obrońca Widzewa z lat 70. i początku 80. ubiegłego wieku.

Podobnie jak Możejko, Sławomir Trojanowski również grał w formacji defensywnej. Był wychowankiem Widzewa, ale gdy nie miał większych szans na regularną grę, przeszedł z innym widzewiakiem, Bogusławem Plichem, do Startu Łódź. Z tym klubem w sezonie 1984-1985 zajął 6. miejsce w grupie 2. ówczesnej II (obecnie I) ligi.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery Trojanowski nadal był aktywny sportowo grając w drużynie oldbojów Widzewa i angażując się w działanie zespołu piłkarskich weteranów RTS-u.

Pogrzeb Sławomira Trojanowskiego odbędzie się w piątek o godz. 12:30 na cmentarzu na Zarzewie.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Resovia Rzeszów - Widzew Łódź 09.05.2021

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 43
8 Odra Opole 42
9 Sandecja Nowy Sącz 40
10 Widzew Łódź 40
11 Chrobry Głogów 39
12 Korona Kielce 35
13 Puszcza Niepołomice 34
Pełna tabela