Aktualności

Zgotować rywalom diabelską środę - zapowiedź meczu z MKP Borutą Zgierz

Po czterech zwycięstwach z rzędu widzewiacy jadą do Zgierza w roli wielkiego faworyta. I każdy inny wynik niż wygrana ekipy Marcina Płuski może być rozpatrywany w kategorii sensacji.

Obie drużyny przystąpią do środowego meczu (początek o godz. 14.00 na stadionie przy ul. Wschodniej 2 w Zgierzu) w zupełnie odmiennych nastrojach. Widzewiacy promienieją po czterech kolejnych wygranych i marzy im się kontynuacja zwycięskiej serii do końca rundy jesiennej. Przed XVIII kolejką czerwono-biało-czerwoni z dorobkiem 34 punktów zajmują 4. lokatę w tabeli. Do wicelidera – rezerw GKS Bełchatów – strata wynosi trzy punkty i z pewnością druga pozycja po jesieni jest w zasięgu możliwości widzewiaków. Trzeba, tylko i aż, wygrać dwa ostatnie mecze oraz liczyć na potknięcia obu bełchatowskich ekip.

Tymczasem zgierzanie są w zgoła odmiennych nastrojach. Na ligowe punkty czekają od 3 października, gdy pokonali w Rawie Mazowieckiej tamtejszą Mazovię 3:2. Od tego meczu podopieczni Kacpra Rusa przegrali pięć kolejnych spotkań. Piętą Achillesową Boruty jest z pewnością gra na własnym boisku. Z dziewięciu dotychczas rozegranych meczów w Zgierzu, piłkarze Boruty wygrali ledwie jeden (2:0 z LKS Rosanów) i jeden zremisowali 2:2 (ze Zjednoczonymi Bełchatów), a pozostałe siedem zakończyło się porażkami.

W tabeli zespół ze Zgierza zajmuje dziewiętnastą, czyli przedostatnią, pozycję, mając na koncie 15 punktów. Miejsce Boruty w tabeli nie świadczy do końca o potencjale drużyny, bowiem jesienią futboliści Kacpra Rusa odbierali punkty ligowej czołówce: remisy ze Zjednoczonymi Bełchatów, GKS II Bełchatów oraz Jutrzenką Warta są najlepszym dowodem na to, że zgierzanie z pewnością nie położą się na murawie i nie będą prosić o najniższy wymiar kary. Najskuteczniejszym strzelcem drużyny jest były widzewiak (jeden mecz w ekstraklasie w sezonie 2011/12), Sebastian Ceglarz, autor pięciu bramek.

W drużynie Widzewa niepostrzeżenie zrobił się mały szpital. Kontuzje leczą Mariusz Rachubiński, Łukasz Fornalczyk i Daniel Maczurek, który nabawił się fatalnie wyglądającego urazu w ostatnim meczu ze Zjednoczonymi Stryków. Z powodu żółtych kartek nie zagra Mateusz Milczarek. Przed trenerem Marcinem Płuską niełatwe zadanie złożenia niemal nowej defensywy. Kluczem do wygranej będzie jednak gra w ataku. Mamy nadzieję, że nasz najskuteczniejszy snajper, (zdobywca ośmiu goli) Kamil Zieliński powiększy swój dorobek bramkowy, a jeśli nie uda mu się trafić do siatki, to przynajmniej znów wypracuje klarowne sytuacje kolegom.

Wszyscy na Widzew!


Partner Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Kulisy sesji Akademii Widzewa

Kulisy sesji Akademii Widzewa

Tabela rozgrywek

1 Sokół Aleksandrów Łódzki 37
2 Widzew Łódź 35
3 Lechia Tomaszów Mazowiecki 33
4 Huragan Morąg 30
5 Ursus Warszawa 28
6 Victoria Sulejówek 28
7 Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 28
Pełna tabela