Aktualności

Zdrowe odżywianie źródłem lepszej wytrzymałości

W ostatnich latach świat sportu coraz większą wagę zaczął przykładać nie tylko do samego treningu, ale też prowadzenia odpowiedniego trybu życia. Jego ważnym elementem jest zbilansowana dieta.

Dietetyka staje się działem niezwykle istotnym w sporcie. Coraz częściej kluby sportowe czy nawet całe federacje, budując sztaby szkoleniowe, sięgają po usługi ekspertów w dziedzinie żywienia. Nic w tym dziwnego. Organizmy sportowców narażane są na znacznie większy niż przed laty wysiłek, a rosnąca na każdym polu rywalizacja sprawia, że o końcowym sukcesie często decydują detale. A te zależne są między innymi od nawyków żywieniowych i diety, determinujących możliwości w zakresie pracy fizycznej niezbędnej do podnoszenia umiejętności.

Warto pamiętać, że organizmy młodych zawodników kształtują się już od najmłodszych lat, a baza wypracowana w młodości przekłada się później na powodzenie w karierze zawodowej. - Właściwie zbilansowana dieta jest niezwykle ważna dla najmłodszych sportowców, znajdujących się w fazie wzrostu. Od niej zależy, jak silne i wytrzymałe będą ich mięśnie, ścięgna, kości. Dostarczenie odpowiedniej ilości makro- i mikroelemetów po wysiłku  jest jedną z najważniejszych składowych regeneracji zawodnika, która z kolei wpływa na prewencję urazów - wyjaśnia Wiktor Wróbel, odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne zawodników Akademii Widzewa.

Ale samo odżywianie to nie wszystko. - Należy pamiętać również o nawodnieniu. Bardzo ważne jest też budowanie świadomości oraz podkreślanie zdrowych nawyków, takich jak posiłek potreningowy - zauważa Wróbel, podkreślając jak ważne jest, by sportowcy zdawali sobie sprawę ze znaczenia tych wszystkich dodatkowych działań i odpowiedniej organizacji w dziedzinach życia niekoniecznie związanych bezpośrednio z samym treningiem.

Młodzi widzewiacy mogą liczyć na wsparcie w zakresie odpowiedniego żywienia nie tylko dzięki przykładaniu do tego olbrzymiej wagi przez kadrę szkoleniową Akademii Widzewa, ale również za sprawą współpracy z Łódzkim Rynkiem Hurtowym Zjazdowa S.A.. Partner klubowej kuźni talentów w każdym tygodniu dostarcza widzewskiej młodzieży około 700 sztuk świeżych owoców, które są źródłem między innymi niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmów witamin (WIĘCEJ).


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Zawsze w 13 - Widzew gra z biznesem

Zawsze w 13 - Widzew gra z biznesem

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 32
2 Korona Kielce 25
3 GKS Tychy 22
4 Miedź Legnica 21
5 Arka Gdynia 20
6 Sandecja Nowy Sącz 19
7 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18
Pełna tabela