Aktualności

Zbigniew Smółka dla WidzewTV: Chciałbym, żeby kibice mi zaufali

Nowy szkoleniowiec czerwono-biało-czerwonych nie ma wątpliwości, że nie każdy nadaje się do pracy i gry w Widzewie. W rozmowie z klubową telewizją przybliża swoją wizję pracy w Łodzi.

Zbigniew Smółka 30 maja został nowym trenerem Widzewa Łódź. Mimo że treningi jego drużyna zainauguruje dopiero 12 czerwca, 47-letni szkoleniowiec zaraz po podpisaniu kontraktu zabrał się do pracy, między innymi w zakresie organizacji okresu przygotowawczego. W czwartek zaś pierwszy raz spotka się z mediami podczas specjalnej konferencji prasowej.

Doświadczony trener, który ostatnio pracował w Arce Gdynia nie widzi problemu w tym, że jego nowy zespół występuje dwa szczeble rozgrywkowe niżej. - Przede wszystkim nie jest istotne, w jakiej pracuje się lidze. Ważne, żeby ludzie wokół sprawiali, że pracuje się przyjemnie. Mam świadomość do jakiego klubu przychodzę. Wiem też, że jego miejsce jest zupełnie gdzie indziej. Na pewno zdaję sobie sprawę, jaka adrenalina i atmosfera towarzyszą meczom Widzewa. To jest coś wielkiego - powiedział Arkadiuszowi Stolarkowi w rozmowie dla WidzewTV.

Smółka jest przekonany, że najważniejszym problemem, z którym zmierzy się w Łodzi, jest mentalność. Zawodnicy grający dla Widzewa muszą być odpowiednio do tego przygotowani, dlatego trener zdaje sobie sprawę, że czeka go dużo pracy, również w sferze psychicznej. Bierze jednak za to pełną odpowiedzialność.

- Będę chciał, żeby drużyny przeciwne bały się Widzewa przede wszystkim sportowo. Oglądając mecze Widzewa z poprzedniego sezonu wyglądało to tak, jakby zawodnicy drużyny przeciwnej bardziej chcieli. Musimy to zmienić. Nad tym będziemy ciężko pracować. Drużyna jest w przebudowie, ale jest w niej wielu zawodników, którzy poradziliby sobie w czołowych zespołach pierwszej ligi. Musimy mieć jednak świadomość, że presja i wymagany poziom mentalności nie są tam, w czubie pierwszej ligi, tak wielkie, jak w Widzewie. Piłkarze muszą to zrozumieć. Jeśli tego nie przezwyciężą to nie poradzą sobie w tym klubie - podkreślił Smółka.

Nowy trener Widzewa prosi również o zaufanie kibiców. A więcej dowiecie się z materiału wideo przygotowanego przez WidzewTV (LINK).

Ps. Jeszcze dziś ukaże się druga część wywiadu z trenerem, tym razem w formie pisanej, a w niej znajdziecie sporo ciekawych informacji dotyczących doświadczenia, również międzynarodowego, trenera Smółki.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

GKS Katowice - Widzew Łódź 12.07.2020

GKS Katowice - Widzew Łódź 12.07.2020

Tabela rozgrywek

1 Górnik Łęczna 58
2 Widzew Łódź 55
3 GKS Katowice 54
4 Olimpia Elbląg 47
5 Resovia 46
6 Bytovia Bytów 44
7 Górnik Polkowice 43
Pełna tabela