Aktualności

Zbigniew Boniek Honorowym Obywatelem Miasta Łodzi

Legendarny piłkarz Widzewa Łódź został uhonorowany w trakcie środowej sesji rady miejskiej.

Urodzony w Bydgoszczy Zbigniew Boniek spędził w Łodzi 8 lat, ale zawsze był mocno związany z "Miastem Włókniarzy". Najpierw jako zawodnik promował nasze miasto świetnymi występami na boisku, kiedy to razem z resztą drużyny pierwszego "Wielkiego Widzewa" stawiał czoła kolejnym uznanym klubom piłkarskim z całej Europy. Dobra gra była dla "Zibiego" przepustką do gry w reprezentacji Polski, z którą dwukrotnie wystąpił na mistrzostwach świata, a w 1982 roku zdobył brązowy medal na mundialu w Hiszpanii.

Boniek, a wraz z nim nierozerwalnie Widzew i Łódź stały się rozpoznawalne wśród kibiców na całym świecie, a świetny piłkarz zapracował na transfer do słynnego Juventusu. Pomimo wyprowadzki z Łodzi, Boniek dalej był związany z naszym miastem, by już w XXI wieku wrócić do Widzewa, już w charakterze współwłaściciela i prezesa, który uratował zasłużony klub przed upadkiem i pomógł mu wrócić do ekstraklasy w 2006 roku.

Ogromne wyróżnienie, które spotkało obecnego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, a w przeszłości dwukrotnego mistrza Polski i wybitnego reprezentanta kraju, uświetni jubileusz 110-lecia klubu z al. Piłsudskiego 138. Dziękujemy lokalnym władzom za za zaangażowanie w realizację tego pomysłu i doprowadzenie ważnej widzewskiej inicjatywy do szczęśliwego końca. Jesteśmy dumni, że jeden z symboli naszego klubu stanie się również symbolem Łodzi, jako jej Honorowy Obywatel.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

GKS Bełchatów - Widzew Łódź (U-17) 19.06.2021

GKS Bełchatów - Widzew Łódź (U-17) 19.06.2021

Tabela rozgrywek

6 Górnik Łęczna 56
7 Miedź Legnica 51
8 Odra Opole 49
9 Widzew Łódź 46
10 Sandecja Nowy Sącz 45
11 Chrobry Głogów 44
12 Korona Kielce 41
Pełna tabela