Aktualności

Zbigniew Boniek Honorowym Obywatelem Miasta Łodzi

Legendarny piłkarz Widzewa Łódź został uhonorowany w trakcie środowej sesji rady miejskiej.

Urodzony w Bydgoszczy Zbigniew Boniek spędził w Łodzi 8 lat, ale zawsze był mocno związany z "Miastem Włókniarzy". Najpierw jako zawodnik promował nasze miasto świetnymi występami na boisku, kiedy to razem z resztą drużyny pierwszego "Wielkiego Widzewa" stawiał czoła kolejnym uznanym klubom piłkarskim z całej Europy. Dobra gra była dla "Zibiego" przepustką do gry w reprezentacji Polski, z którą dwukrotnie wystąpił na mistrzostwach świata, a w 1982 roku zdobył brązowy medal na mundialu w Hiszpanii.

Boniek, a wraz z nim nierozerwalnie Widzew i Łódź stały się rozpoznawalne wśród kibiców na całym świecie, a świetny piłkarz zapracował na transfer do słynnego Juventusu. Pomimo wyprowadzki z Łodzi, Boniek dalej był związany z naszym miastem, by już w XXI wieku wrócić do Widzewa, już w charakterze współwłaściciela i prezesa, który uratował zasłużony klub przed upadkiem i pomógł mu wrócić do ekstraklasy w 2006 roku.

Ogromne wyróżnienie, które spotkało obecnego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, a w przeszłości dwukrotnego mistrza Polski i wybitnego reprezentanta kraju, uświetni jubileusz 110-lecia klubu z al. Piłsudskiego 138. Dziękujemy lokalnym władzom za za zaangażowanie w realizację tego pomysłu i doprowadzenie ważnej widzewskiej inicjatywy do szczęśliwego końca. Jesteśmy dumni, że jeden z symboli naszego klubu stanie się również symbolem Łodzi, jako jej Honorowy Obywatel.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 09.04.2021 (cz. II)

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 09.04.2021 (cz. II)

Tabela rozgrywek

4 GKS Tychy 41
5 Radomiak Radom 40
6 Arka Gdynia 36
7 Widzew Łódź 35
8 Miedź Legnica 33
9 Puszcza Niepołomice 33
10 Odra Opole 33
Pełna tabela