Aktualności

Zarząd Widzewa w #P138: Musieliśmy zminimalizować ryzyko

W trzydziestym odcinku nadawanego przez WidzewTV programu "Piłsudskiego 138" gośćmi Marcina Tarocińskiego byli nowi członkowie zarządu Widzewa: Jakub Kaczorowski i Tomasz Jędraszczyk.

Jubileuszowy odcinek realizowanego na żywo programu poświęcony był przede wszystkim poznaniu bliżej powołanego 1 marca 2019 roku nowego zarządu spółki Widzew Łódź SA. Nie mogło w nim jednak zabraknąć wyjaśnień dotyczących spraw bieżących, wśród nich decyzji dotyczącej zmiany terminu meczu domowego z Elaną Toruń. Kwestia ta bardzo poruszyła kibiców, dlatego już w pierwszych zdaniach odniósł się do niej prezes Jakub Kaczorowski.

- Chcieliśmy zminimalizować ryzyko wynikające z tego, że w sobotę nie moglibyśmy skorzystać z dwóch naszych zawodników. Celem wniosku jest przesunięcie meczu na następny dzień, czyli niedzielę. Nie chcemy rozgrywać kolejnego spotkania w środę. W imieniu zarządu i klubu przepraszam wszystkich kibiców za te niedogodności i proszę o wyrozumiałość - wyjaśnił sternik Widzewa.

Jakub Kaczorowski i Tomasz Jędraszczyk są zupełnie nowymi osobami w zarządzie, który współtworzyć będą z Piotrem Szorem, ale też w klubie jako organizacji. Dlatego od samego początku poświęcili dużo czasu, żeby poznać jego strukturę i tworzących Widzew ludzi. Po pierwszych dniach pracy są zbudowani wsparciem i zaangażowaniem nie tylko pracowników, ale też całego środowiska i otoczenia klubu. Odbyli już w tym czasie wiele mniej lub bardziej oficjalnych rozmów. Spotkali się również z dziennikarzami.

- Wchodząc do zarządu spodziewaliśmy się, że każdego dnia podejmować będziemy musieli wiele decyzji, ale byliśmy na to gotowi - zaznaczył Kaczorowski. - Ważne przy tym, że czujemy wsparcie całego środowiska. Nie zostawiliśmy wrzuceni do nowej rzeczywistości i zostawieni sami sobie. Z każdej strony otrzymujemy wiele cennych informacji i podpowiedzi - dodał Jędraszczyk.

W czwartkowym studiu WidzewTV prezesi Widzewa mogli odnieść się też do własnych doświadczeń zawodowych, które powinny być cenne w pracy na rzecz Widzewa, a także do planów i najważniejszych zadań, które stoją obecnie przed nimi i całym klubem. Zwrócili uwagę na sposób budowania pionu sportowego i znaczenie Akademii w strategii Widzewa. Poruszyli także niezwykle istotny temat infrastruktury, zarówno szkoleniowo-treningowej, jak i tej meczowej.

- Chcemy przygotować konkretne rozwiązania, nakreślić kierunki działania - podkreślił prezes Kaczorowski, odpowiadając na pytanie dotyczące bazy treningowej. - Chciałbym przegonić demony, gromadzące się wokół tematu mistrzostw świata U20 na Widzewie. Jesteśmy w trakcie ustalania konkretów, ale zaznaczam, że przede wszystkim chcemy, żeby ta impreza się udała. Istotne jednak, żeby Widzew z niej nie z niknął i nad tym pracujemy - wyjaśnił wiceprezes Jędraszczyk w odniesienia do organizacji w Polsce, w tym właśnie w Łodzi, młodzieżowego mundialu.

Więcej o kluczowych dla teraźniejszości i przyszłości Widzewa sprawach dowiecie się bezpośrednio z zapisu wideo 30. odcinka programu "Piłsudskiego 138" dostępnego w kanale otwartym WidzewTV w serwisie YouTube.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening na stadionie 01.06.2020

Trening na stadionie 01.06.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela