Aktualności

Najpierw poranny trening, potem czas na pierwszy sparing

W środę na boisku w Byczynie podopieczni Franciszka Smudy rozegrają mecz kontrolny z aktualnym wiceliderem IV ligi.

W środę przed południem 25 zawodników Widzewa trenowało w bazie przy ul. Małachowskiego. Poranne ćwiczenia składały się z biegania i gry wewnętrznej. Obciążenia biegowe są zwiększane z dnia na dzień - piłkarze w poniedziałek zaczynali od 30 minut biegu, wczoraj trwał on 35 minut, dziś - 40. Co minutę następuje 30-sekundowe przyspieszenie.

Następnie obyła się 20-minutowa gra wewnętrzna. Czerwoni wygrali po golach Kacpra Falona i Jakuba Jasińskiego

 

 

O 18:00 łodzianie zmierzą się natomiast z zespołem Term Neru Poddębice. Będzie to pierwsza szansa do sprawdzenia w boju nowych nabytków i przetestowanie tych, którzy jeszcze pracują na kontrakt z Widzewem.

Termy Ner Poddębice na półmetku rozgrywek IV ligi zajmuje 2. miejsce w tabeli. Poddębiczanie mieli okazję zmierzyć się z Widzewem jesienią w okręgowym Pucharze Polski. Wtedy podopieczni trenera Franciszka Smudy wygrali w Byczynie 2:1. 

Sparing będzie okazją do zgrywania drużyny, a także do oceny testowanych piłkarzy. Marek Zuziak, Princewill Okachi i Daniele Iraci walczą o to, by przekonać do siebie trenera Smudę i dostać propozycję kontraktu.   

Niewykluczone, że w środę przeciw Widzewowi zagra Grzegorz Brochocki, który jest wypożyczony do Neru. Z pewnością będzie chciał dobrze zaprezentować się przed łódzkim sztabem szkoleniowym.

Środowy mecz poprowadzi Paweł Pskit ze Zgierza, który został wybrany najlepszym arbitrem 2017 r. w plebiscycie zorganizowanym przez Polski Związek Piłkarzy. 

Transmisję meczu przeprowadzi ekipa WidzewTV. Dostęp do transmisji można uzyskać na stronie tv.widzew.com. Dostęp do transmisji z meczu sparingowego kosztuje 5 zł. Cenę można obniżyć poprzez zakup pakietu transmisji z większej ilości meczów. 

Termy Ner Poddębice - Widzew Łódź / 31.01.2018 r., godz. 18:00


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzewska choinka 07.12.2019

Widzewska choinka 07.12.2019

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela