Aktualności

Zapowiedź meczu z Legionovią Legionowo

W sobotę o 16:30 w meczu 8. kolejki II ligi Widzew zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem tegorocznych rozgrywek - Legionovią Legionowo.

Po ubiegłotygodniowej wygranej ze Stalą Rzeszów (3:1 po golach Rafała Wolsztyńskiego, Daniela Mąki i Marcina Robaka) Widzew przygotowywał się do spotkania z Legionovią na obiekcie przy ul. Małachowskiego. Przez kilka dni odpoczywać musiał przeziębiony Patryk Wolański, do treningów z drużyną wrócili już natomiast Marcel Gąsior i Przemysław Kita.

Jak podkreślał trener Widzewa Marcin Kaczmarek, po dobrej grze i wygranej ze Stalą nikt w zespole nie popada jednak w nadmierny optymizm. - Musimy czerpać z tego meczu to, co było dobre, ale przed nami kolejne spotkanie. Zwycięstwo ze Stalą będzie dla nas niewiele warte jeśli nie podtrzymamy dobrej dyspozycji i nie będziemy punktować w kolejnych meczach. Chcielibyśmy złapać dobry rytm, jeśli nam się to uda, to będę spokojny o zdobycz punktową - mówił.

Zapewnił również, że nie ma mowy o jakimkolwiek lekceważeniu teoretycznie słabszego rywala. - Musimy być przygotowani na różne scenariusze. Legionovia znajduje się w dolnej części tabeli, od dawna nie wygrała, więc będzie z pewnością za wszelką cenę chciała się przełamać. Może być tak, że od razu zaatakuje, ale równie dobrze może zagrać z kontry. Uważam, ze to będzie trudny mecz, bo przeciwnik jest pod ścianą. My musimy jednak znaleźć na to sposób - dodał.

Legionovia, tegoroczny beniaminek II ligi, faktycznie nie zaczęła sezonu zbyt dobrze. W dotychczasowych siedmiu spotkaniach wygrała tylko raz, w 1. kolejce ze Skrą Częstochowa 2:0, notując później sześć porażek z rzędu. Ma też najwięcej straconych bramek.

Trenerem zespołu z Legionowa jest 49-letni Marcin Sasal, w przeszłości m.in. selekcjoner kadr młodzieżowych Polski U18 oraz U19. W Legionovii pracuje od 1 stycznia 2019 r. - poprzedni sezon zakończył awansem do II ligi, wyprzedając o pięć punktów w tabeli I grupy III ligi Sokoła Aleksandrów Łódzki. W kadrze tegorocznego beniaminka nie ma piłkarzy z doświadczeniem w najwyższych klasach rozgrywkowych w Polsce. Najlepszym dotąd strzelcem Legionovii w tym sezonie jest 21-letni Karol Podliński (3 gole).

Sobotnie spotkanie poprowadzi 29-letni Karol Iwanowicz z Lublina. Transmisję z Legionowa przeprowadzi klubowa telewizja WidzewTV. Dostęp do transmisji uzyskać można na stronie -> https://tv.widzew.com/najblizsze-transmisje.

 


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening Akademii 27.01.2020

Trening Akademii 27.01.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela