Aktualności

Nie ma już miejsca na pomyłki - zapowiedź meczu z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie

Po ostatnich wynikach piłkarze Widzewa mają świadomość, że margines błędu przestał obowiązywać. Rywale wykorzystają każdą kolejną wpadkę łodzian, dlatego w sobotę należy bezwzględnie zdobyć komplet punktów.

5 maja piłkarze Widzewa Łódź rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Ich rywalem będzie zwycięzca rozgrywek z poprzedniego sezonu - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Po remisie z Kaczkanem Huraganem Morąg i porażce z Ursusem podopieczni Franciszka Smudy zdają sobie sprawę, że każda kolejna utrata punktów będzie wykorzystana przez rywali w walce o awans. - Mieliśmy okazję odskoczyć rywalom, a teraz tylko z naszej winy ta rywalizacja się wyrównała i musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby udowodnić, że zasługujemy na grę w Widzewie - stwierdził po piątkowym treningu Michał Miller.

W czwartek i piątek z drużyną pracował już trener Smuda, który z powodów zdrowotnych nie mógł poprowadzić zespołu we wtorkowym spotkaniu w Warszawie. Szkoleniowiec zapewniał w po ostatnich zajęciach, że nie ma mowy o zlekceważeniu rywala. - Jesienią wygraliśmy na terenie Drwęcy bez problemu, ale nie ma mowy o lekceważeniu rywala. III liga jest nieobliczalna. Musimy pokazać walkę i determinację, mamy wspaniałych kibiców, którzy niosą zespół, więc doping powinien jeszcze bardziej napędzać zawodników do walki.

W rundzie jesienne czerwono-biało-czerwoni pokonali Drwęcę na wyjeździe 3:1. Bramki dla łodzian zdobyli wówczas Sebastian Zieleniecki, Radosław Sylwestrzak i Michał Miller.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie zajmuje aktualnie 12. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 32 punktów. Choć wiosna w wykonaniu podopiecznych Piotra Zajączkowskiego nie jest zbyt imponująca to w ostatnich trzech spotkaniach zdobyli oni trzy punkty, czyli tylko o jeden mniej niż piłkarze Widzewa Łódź. Najskuteczniejszym strzelcem gości jest doświadczony Grzegorz Domżalski, który w tym sezonie zdobył już osiem bramek.

W porównaniu z kadrą na ostatni mecz z Ursusem Warszawa w osiemnastce na sobotnie spotkanie zaszła jedna zmiana - Karola Stanka zastąpił w niej Michał Przybylski.

Mecz Widzewa z Drwęcą poprowadzi Piotr Rzucidło z Warszawy. Arbiter w tym sezonie już trzykrotnie sędziował mecze widzewiaków, wszystkie wygrane przez łodzian.

Kibiców, którzy nie będą w stanie dotrzeć na stadion przy alei Piłsudskiego 138, zapraszamy do oglądania transmisji, którą przeprowadzi ekipa WidzewTV. Dostęp można uzyskać na stronie: http://tv.widzew.com/najblizsze-transmisje.

Widzew Łódź - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie / 5 maja 2018 r., sobota, godzina 19:10


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Więcej Niż Sport Łódź 12.10.2019 (U14)

Widzew Łódź - Więcej Niż Sport Łódź 12.10.2019 (U14)

Tabela rozgrywek

1 Resovia 27
2 Widzew Łódź 27
3 GKS Katowice 26
4 Górnik Łęczna 24
5 Olimpia Elbląg 21
6 Bytovia Bytów 21
7 Stal Rzeszów 21
Pełna tabela