Aktualności

Odzyskać werwę - zapowiedź meczu z BKS Startem Brzeziny

W drugiej rundzie Pucharu Polski okręgu łódzkiego podopieczni Witolda Obarka zmierzą się na wyjeździe z BKS Startem Brzeziny. Środowy rywal prezentuje na boisku dwie różne twarze - ligową oraz pucharową.

Tym razem zaczniemy zapowiedź inaczej, od krótkiej historii. Prawie 10 lat temu, 6 września 2005, Widzew Łódź zmierzył się w sparingowym spotkaniu w Brzezinach z tamtejszym BKS Startem. Spotkanie zakończyło wygraną RTS 4:2. Jedną z bramek w tym meczu strzelił aktualny kapitan łódzkiej drużyny, Mariusz Rachubiński, ale zdobył tego gola w barwach... brzezinian. Czy tym razem "Rachu" strzeli bramkę w barwach czerwono-biało-czerwonych swojemu byłemu klubowi? Przekonamy się o tym już w środę.

Piłkarze BKS nie mieli łatwego startu w rozgrywkach okręgowych – w meczach u siebie zdołali strzelić tylko jedną bramkę, a drugą do swojego dorobku dołożyli w rozgrywkach Pucharu Polski. Taki obraz gry jest zupełnie inny od tego z okresu przygotowawczego. Ostatni ze swoich sparingów przed startem sezonu Start wygrał bardzo wysoko z grającą w skierniewickiej klasie okręgowej Juvenią Wysokienice aż 5:1. Taki wynik i dobrze przepracowane lato nie wróżyły braku skuteczności w rozgrywkach ligowych. Zawodnicy Damiana Gamusa mają, poza problemem ze skutecznością, także spore kłopoty z organizacją gry w obronie. W czterech kolejkach ligowych stracili aż 8 goli. Z kolei w Pucharze Polski najbliższy rywal łodzian nie stracił jeszcze bramki.

Widzewiacy zmagający się z kontuzjami, a przez to, w ostatnich meczach, także z różną jakością gry, mogą mieć trudną przeprawę w nadchodzącym spotkaniu. Istnieje też jednak możliwość, że ponownie pokażą rogi i urządzą sobie trening strzelecki, jak miało to miejsce w poprzedniej rundzie Pucharu Polski w Koluszkach. Widzewski charakter? Jest! Wola walki? Jest! Zaangażowanie? Jest! Poukładana obrona? Jest! Potencjał w ataku? Jest! Czerwono-biało-czerwonym nie pozostaje więc nic innego, jak pojechać do Brzezin, wygrać mecz i wywalczyć awans do kolejnej rundy. Łodzianie powinni zapomnieć o dwóch różnych połowach rozgrywanych w ostatnich starciach. Czas zacząć grać w piłkę przez całe 90 minut i pokazać prawdziwą ofensywę.

Z tego miejsca serdecznie zapraszamy do oglądania tego pojedynku o kolejną rundę rozgrywkową. Czy Start odzyska skuteczność i sprawi zespołowi trenera Witolda Obarka kłopoty? A może to łodzianie przejmą inicjatywę? Pierwszy gwizdek na stadionie przy ul. Sportowej 1 w Brzezinach zabrzmi o godzinie 17:00.

Wszyscy na Widzew!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Widzew Łódź - Polonia Warszawa 26.05.2018

Widzew Łódź - Polonia Warszawa 26.05.2018

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 69
2 Lechia Tomaszów Mazowiecki 67
3 Sokół Aleksandrów Łódzki 59
4 Polonia Warszawa 56
5 Kaczkan Huragan Morąg 48
6 Olimpia Zambrów 47
7 Świt Nowy Dwór Mazowiecki 46
Pełna tabela