Aktualności

Zapowiedź meczu Elana Toruń - Widzew Łódź

W niedzielę o 13:00 w ramach 12. kolejki II ligi Widzew zagra na wyjeździe z Elaną Toruń. Wiadomo już, że nabywców znalazły wszystkie bilety na to spotkanie - do Torunia wybiera się także duża grupa kibiców z Łodzi.

W poprzednim tygodniu łodzianie rozegrali aż trzy mecze o stawkę: dwa spotkania ligowe i starcie 1/32 Totolotek Pucharu Polski, w którym wygrali 2:0 ze Śląskiem Wrocław. Przed niedzielnym meczem z Elaną Toruń najważniejsza dla łodzian była więc regeneracja. - Bardzo ważna i potrzebna po tym intensywnym tygodniu była dla nas odpowiednia regeneracja. Wszystkie te mecze wygraliśmy, co cieszy podwójnie, ale potrzebowaliśmy po nich oddechu, dlatego zawodnicy dostali dwa dni wolnego. To pozwoliło nam wejść w mikrocykl przed meczem w Toruniu ze świeżymi głowami - mówił podczas tradycyjnego przedmeczowego briefingu prasowego trener Marcin Kaczmarek.

Nikt w drużynie nie narzeka na problemy zdrowotne, szkoleniowiec ma więc do dyspozycji wszystkich zawodników. Noc przed meczem widzewiacy spędzą już pod Toruniem, a mecz z Elaną rozpoczną w niedzielę 13:00.

Najbliższy rywal Widzewa poprzedni sezon zakończył na czwartym miejscu w tabeli, ale obecny sezon nie jest dla niego już tak udany. W letniej przerwie w drużynie z Torunia doszło do sporych kadrowych roszad. Pracę zakończył również trener Rafał Górak, którego na stanowisku zastąpił Ariel Jakubowski. Obecnie najlepszym strzelcem Elany jest 35-letni Mariusz Kryszak, który zdobył jak dotąd pięć goli. - Plan na ten mecz trener na pewno ma. Przygotowania przebiegały podobnie, jak w przypadku poprzednich spotkań. Oba zespoły będą walczyć w niedzielę o pełną pulę. Zapowiada się przyjacielski mecz na trybunach, ale sam byłem piłkarzem i wiem doskonale, że na boisku sentymentów nie ma i w niedzielę również ich nie będzie. Zawodnicy Elany i Widzewa zrobią wszystko, żeby wygrać i zdobyć kolejne cenne punkty - powiedział w rozmowie z widzew.com Robert Kłos, menedżer pierwszego zespołu gospodarzy, który w przeszłości był piłkarzem Elany i Widzewa.

W ubiegłym sezonie oba spotkania zespołów z Łodzi i Torunia kończyły się remisami. Widzew najpierw zremisował na wyjeździe 0:0, a wiosną przy al. Piłsudskiego padł wynik 1:1. Gola dla łodzian zdobył wówczas Daniel Tanżyna, a dla gości - Krzysztof Wołkowicz.

Niedzielny mecz poprowadzi Sebastian Tarnowski z Wrocławia. Transmisję z Torunia przeprowadzi WidzewTV – dostęp uzyskać będzie można na stronie https://tv.widzew.com/najblizsze-transmisje.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening 12.03.2020

Trening 12.03.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela