Aktualności

Co warto wiedzieć przed sobotnią RETROnsmisją?

Uff... zdążyłeś i nie ominęła Cię niezbędna dawka wiedzy, którą powinien przyswoić kibic przed RETROnsmisją rewanżowego meczu Widzewa z Liverpoolem. Początek programu punktualnie o godz. 18:00.

Do momentu połączenia się ze studiem WidzewTV pozostało jeszcze trochę czasu, dlatego warto zapoznać się z serią tekstów, które powstały w ramach uczczenia jubileuszu 110-lecia Widzewa Łódź. Klubu, który toczył boje z wielkimi piłkarskimi markami i legendarnymi zawodnikami o światowej renomie. Takie było właśnie starcie z Liverpoolem F.C. w ćwierćfinale Pucharu Europy w 1983 roku.

Uwaga! W tekście zawarto odnośniki do historycznych tekstów, które poświęcono dwumeczowi z Liverpoolem. Każdy z nich to unikatowa historia przybliżająca kulisy największego sukcesu w dziejach Widzewa.

Pochylając się nad sylwetkami wielkich rywali dwumeczu z The Reds należy zacząć od ich wodza, czyli trenera Boba Peisleya, który doprowadził Liverpool do trzech zwycięstw w Pucharze Europejskich Mistrzów Klubowych i sześciu tytułów mistrza Anglii. Szkoleniowiec skompletował naprawdę imponującą drużynę budzącą podziw na całym Starym Kontynencie.

Niekwestionowanym liderem zespołu był Kenny Dalglish, a u swojego boku miał takich zawodników, jak Graeme Sounnes, Sammy Lee, czy Ian Rush. Przed widzewiakami stało ogromne wzywanie, które dziś można porównać chyba do starcia z z takimi gigantami jak Real Madryt, FC Barcelona lub... Liverpool Jurgena Kloopa. 

Wszystkich spragnionych wiedzy oraz lektury innych ciekawych tekstów historycznych, zachęcamy do śledzenia zakładki widzew.com/110lat oraz specjalnej zakładki na stronie głównej, gdzie znajdą się wszystkie artykuły dotyczące dziejów czerwono-biało-czerwonych.

O spotkaniu z Liverpoolem opowiedział na oficjalnej stronie klubu między innymi Tadeusz Świątek, który jako młody zawodnik zasłynął z niefortunnej, przedmeczowej wypowiedzi dla TVP, w której stwierdził, że Anglicy są przereklamowani. Jak się okazało, słowa ówczesnego 20-latka okazały się prorocze, a o tym, jak doszło do tego, że widzewska drużyna z charakterem pokonała zespół z Merseyside opowiedzą w sobotę inni bohaterowie tamtego spotkania. Gośćmi Arkadiusza Stolarka, który skomentuje rewanżowe starcie, będą między innymi: Mirosław Tłokiński, Zdzisław Rozborski, Marek Filipczak, Krzysztof Kamiński i Wiesław Wraga. Byli widzewiacy powspominają jeden z największych sukcesów polskiej piłki nożnej.

Zachęcamy również do obejrzenia filmu dokumentalnego z serii Widzew Bliżej, poświęconego trenerowi Władysławowi Żmudzie, jednemu z architektów sukcesów piłkarzy RTS. Legendarny szkoleniowiec również będzie miał okazję opowiedzieć w sobotę o tym, jak znalazł sposób na wyeliminowanie mistrzów Anglii. 

Zapraszamy kibiców do oglądania RETROnsmisji starcia z Liverpoolem (dostępnej na kanale klubowej telewizji w serwisie YouTube), która rozpocznie się 9 maja o godz. 18:00. Widzowie traydycjnie będa mogli połączyć się ze studiem WidzewTV dzwoniąc pod numer 42 288-68-68, a także komentować wydarzenia na żywo, korzystając z czatu. Czeka nas niezapomniany wieczór!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Trening na stadionie 20.05.2020

Trening na stadionie 20.05.2020

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 47
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 41
4 Resovia 41
5 Olimpia Elbląg 36
6 Bytovia Bytów 33
7 Błękitni Stargard 31
Pełna tabela