Aktualności

Zagłosuj na "Widzew Łódź. Dzieje międzywojenne"

W roku obchodów 110-lecia istnienia Widzewa bracia Gawrońscy wydali książkę dokumentującą historię klubu w okresie międzywojennym. Pozycja tam ma szansę zostać Sportową Książką Roku 2020.

Przygotowana przez Tomasza i Włodzimierza Gawrońskich, czyli doskonale znanych kibicom Widzewa klubowych historyków, książka jest próbą stworzenia bilansu dorobku Widzewa w naznaczonych światowymi konfliktami zbrojnymi pierwszych dekadach jego istnienia. To również próba wychwycenia, opisania i wyjaśnienia możliwie największej liczby zdarzeń z tego trudnego okresu.

Badająca mało znany dotąd czas w historii klubu publikacja znalazła się na liście 23 książek o tematyce sportowej polskich autorów, które w styczniu, w trwającym przez cały miesiąc głosowaniu internetowym, rywalizować będą o tytuł Sportowej Książki Roku 2020.

Już samo znalezienie się w tym gronie potwierdza uznanie dla publikacji autorstwa braci Gawrońskich. Wśród kryteriów wyboru znalazły się bowiem między innymi: wartość merytoryczna i literacka książki, a także jej popularność na rynku i ilość publikacji ja jej temat.

Głosowanie odbywa się na stronie http://plebiscyt.sportowaksiazkaroku.pl/. Podzielone zostało na dwie kategorie: książki polskie i zagraniczne. Dzieło Tomasza i Włodzimierza Gawrońskich znalazło się w towarzystwie innych pozycji, w których znaleźć można widzewskie wątki, jak: "Zbigniew Boniek. Mecze mojego życia", "Zibi, czyli Boniek" czy "Był sobie piłkarz…". Zagłosować można na dwie propozycje w każdej kategorii, a do oddania głosu potrzebny jest jedynie adres mailowy, za pomocą którego należy potwierdzić swój wybór.

Zachęcamy do udziału w plebiscycie i głosowania na ważne świadectwo książkowe odległej przeszłości klubu, który w rozpoczętym właśnie 2021 roku obchodzić będzie już sto jedenaste urodziny. Głosowanie trwa do 31 stycznia, do godziny 20:00.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

ŁKS - Widzew Łódź 06.03.2021 (cz.II)

ŁKS - Widzew Łódź 06.03.2021 (cz.II)

Tabela rozgrywek

6 Radomiak Radom 31
7 Miedź Legnica 30
8 Chrobry Głogów 26
9 Widzew Łódź 24
10 Odra Opole 24
11 Stomil Olsztyn 23
12 Puszcza Niepołomice 23
Pełna tabela