Aktualności

Zaczęło się od… Karola Danielaka

Przed meczem Widzewa Łódź na wyjeździe z Chrobrym Głogów ciśnie się na usta pytanie: Do trzech razy sztuka? Bo o dwóch poprzednich wizytach łodzian w tym dolnośląskim mieście kibice RTS-u woleliby nie pamiętać.

Po raz pierwszy Widzewiacy zawitali na stadion w Głogowie w listopadzie 2014 roku w I lidze i przegrali premierowe, ligowe starcie obu drużyn 2:3 mimo tego, że w trakcie drugiej połowy w ciągu piętnastu minut odrobili dwie bramki straty i doprowadzili do remisu 2:2. Niestety, raptem dwie minuty później gospodarze strzelili na 3:2 i zapewnili sobie zwycięstwo.

Tamto spotkanie powinni dobrze pamiętać dwaj piłkarze obecnej kadry Widzewa. Krystian Nowak rozegrał wtedy cały mecz w łódzkiej drużynie, za to w zespole Chrobrego od 1. minuty wystąpił Karol Danielak i… to on otworzył wynik meczu w 14. minucie, gdy pokonał Dino Hamzicia.

Teraz po siedmiu latach Danielak zawita na stadion w Głogowie jako piłkarz RTS-u. Kilku jego kolegów z obecnej drużyny Widzewa nie ma dobrych wspomnień z ostatnich odwiedzin na stadionie przy ulicy Rudnowskiej. Na początku poprzedniego sezonu łodzianie przegrali tutaj 0:3 w spotkaniu, o którym nie ma co się rozpisywać.

Na razie Widzew może pochwalić się zerowym dorobkiem po dwóch wyjazdowych meczach z Chrobrym. Może jednak na koniec rundy jesiennej piłkarze trenera Janusza Niedźwiedzia zakończą krótką, ale jednak niefartowną, serię wizyt w Głogowie.

Bilans meczów Widzew Łódź – Chrobry Głogów:

I liga: 5 (2-1-2) 6-7*

Ogółem: 5 (2-1-2) 6-7

*podano po kolei liczbę meczów, zwycięstw - remisów - porażek i bilans bramek.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Miedź Legnica - Widzew Łódź 15.05.2022

Miedź Legnica - Widzew Łódź 15.05.2022

Tabela rozgrywek

1 Miedź Legnica 74
2 Widzew Łódź 59
3 Arka Gdynia 58
4 Korona Kielce 55
5 Odra Opole 48
6 Chrobry Głogów 47
7 Sandecja Nowy Sącz 47
Pełna tabela