Aktualności

Za nami RESTART na antenie WidzewTV

Wznowienie rozgrywek ligowych po dwóch miesiącach przerwy - taki był temat specjalnego programu ligowego RESTART na antenie WidzewTV, w trakcie którego kibice mogli posłuchać piłkarzy i członków sztabu pierwszej drużyny czerwono-biało-czerwonych.

Magazyn ligowy był okazją do przypomnienia fanom klubu z al. Piłsudskiego 138 ważnych momentów bieżącego sezonu. Nie zabrakło wielu miłych obrazków ze zwycięskich spotkań, ale też starć, który zakończyły się porażką. Takim meczem był wyjazdowy bój ze Skrą Częstochowa. - Można śmiało powiedzieć, że to był najtrudniejszy moment sezonu, po którym opinia publiczna miała wątpliwości, czy to wszystko zmierza w dobrym kierunku. Podkreślałem wtedy, że po wielu zmianach w trakcie letnich przygotowań ta drużyna musi się poznać i wyniki przyjdą, jednak razem z zespołem zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że czasu jest coraz mniej i z każdą następną kolejką będzie tylko trudniej. Pewnym przełomem było spotkanie ze Stalą Rzeszów, która była wtedy liderem - mówił trener Marcin Kaczmarek w studiu WidzewTV, które wyjątkowo ulokowano w scenerii oficjalnego sklepu klubowego.

Łodzianie do rewanżu z częstochowianami podejdą bez kilku ważnych zawodników, w tym Mateusza Możdżenia, który z powodu czwartej żółtej kartki będzie musiał poczekać na powrót na murawę kilka dodatkowych dni. - Nigdy nie miałem takiej przerwy od gry. A że w końcu taka pauza się przydarzyła? Cóż, taka jest piłka nożna, a dodatkowo doszła nam sytuacja z pandemią.Takie doświadczenie będziemy mieć na uwadze w przyszłości - mówił pomocnik Widzewa. 

RESTART był poświęcony również dyskusji na temat taktyki w trakcie meczów, a prowadzący program Arkadiusz Stolarek zachęcał gości do analizy poszczególnych schematów z dotychczasowych spotkań czerwono-biało-czerwonych. Jednym z tematów rozmowy była świetna ochrona piłki przed przeciwnikami w wykonaniu Przemysława Kity. - Przemek jest jednym z takich zawodników, który potrafi zastawić się z piłką na najwyższym poziomie, co mogliśmy to zobaczyć na materiale wideo. Na takie zachowanie składa się wiele detali, ale ten zawodnik robi to naprawdę bardzo dobrze - ocenił postawę pomocnika Tomasz Włodarek, drugi trener. 

Trudniejsze chwile w grze wspominał kapitan drużyny i jednocześnie najlepszy strzelec Widzewa, czyli Marcin Robak. - Czasami zdarzają się momenty, kiedy widzę, że trzeba wrócić głęboko na swoją połowę i pomóc w obronie. Piłka nożna to sport drużynowy i gdy zdarzają się trudne momenty trzeba wspólnie powalczyć w defensywie - mówił.

Cały zapis programu RESTART, który poświęcono wznowieniu rozgrywek II ligi, znajduje się poniżej. Zachęcamy do oglądania i subskrybowania kanału klubowej telewizji WidzewTV!


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

AMP Futbol Ekstraklasa Łódź - 25.10.2020

Tabela rozgrywek

7 Miedź Legnica 13
8 Radomiak Radom 13
9 Puszcza Niepołomice 11
10 Widzew Łódź 11
11 Stomil Olsztyn 10
12 Korona Kielce 9
13 Chrobry Głogów 9
Pełna tabela