Aktualności

Z Radomiakiem na remis

W środę Widzew rozegrał ostatni w tym roku mecz sparingowy z II-ligowym Radomiakiem Radom. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Sparing z Radomiakiem Radom był dla trenera Franciszka Smudy okazją do sprawdzenia umiejętności kilku zawodników testowanych. Szansę gry od pierwszej minuty otrzymali Klaudiusz Kurek, Bartosz Gęsior oraz Marcin Pieńkowski.

Już w 11. minucie po błędzie Adama Radwańskiego przed dobrą okazją na otwarcie wyniku stanął jeden z zawodników testowanych Radomiaka, jednak piłka po jego uderzeniu przeleciała obok słupka widzewskiej bramki. Na prowadzenie podopieczni trenera Jerzego Cyraka wyszli w 23. minucie. Indywidualną akcją popisał się wówczas Jakub Rolinc, który w środku pola swobodnie minął dwóch widzewiaków i z około 16. metrów mocnym strzałem pokonał Klaudiusza Kurka. Chwilę później jeden z radomian z dystansu trafił w poprzeczkę.

W 31. minucie widzewiakom udało się doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na strzał z około 10 metrów zdecydował się Michał Miller, a lecącą w stronę bramki Kacpra Kowalczyka piłkę ręką zatrzymał jeden z zawodników Radomiaka. Sędzia odgwizdał rzut karny, którego na gola pewnym uderzeniem zamienił Sebastian Zieleniecki.

W drugiej połowie w obu zespołach doszło do licznych zmian. W Widzewie na boisku pojawili się m.in. młodzi Krystian Marcioch, Kacper Staśkiewicz oraz Marcel Pięczek (ten ostatni na kwadrans przed końcem opuścił jednak plac gry z powodu urazu, a łodzianie mecz kończyli w dziesiątkę). Jeśli chodzi o okazje bramkowe, to nie było ich zbyt wiele. Strzały z dystansu w wykonaniu Bartłomieja Niedzieli i Kacpra Falona były niecelne, dużo pracy nie miał również broniący widzewskiej bramki w drugiej odsłonie Maciej Humerski. Ostatecznie, mecz zakończył się remisem 1:1.

Widzew Łódź - Radomiak Radom 1:1 (1:1)

Bramki:

0:1 - Jakub Rolinc (23’)

1:1 - Sebastian Zieleniecki (31’, rzut karny)

Widzew:  Klaudiusz  Kurek (46’ Maciej Humerski) - Marcin Kozłowski (46’ Bartłomiej Niedziela), Bartosz Gęsior, Sebastian Zieleniecki, Bartłomiej Rakowski (53’ Kamil Tlaga), Daniel Gołębiewski, Maciej Kazimierowicz (46’ Marcel Pięczek), Adam Radwański (46’ Kacper Falon), Mateusz Ostaszewski (46’ Damian Kostkowski), Michał Miller (65’ Krystian Marcioch), Marcin Pieńkowski (59’ Kacper Staśkiewicz).

Radomiak (skład wyjściowy): Kacper Kowalczyk - Damian Jakubik, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Karol Hodowany, Kamil Cupriak, Adam Wolak, Maciej Filipowicz, Jakub Rolinc, Patryk Winsztal, zawodnik testowany III.


Sponsor strategiczny Akademii Widzewa

Najnowsza Galeria

Wizyta SP 10 w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta SP 10 w Tomaszowie Mazowieckim

Tabela rozgrywek

1 Widzew Łódź 43
2 Górnik Łęczna 42
3 GKS Katowice 40
4 Resovia 38
5 Olimpia Elbląg 32
6 Stal Rzeszów 30
7 Bytovia Bytów 29
Pełna tabela